Dramatyczne zwycięstwo koszykarzy

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko po dramatycznym meczu, podczas środowej kolejki, pokonali 59:56 GKS Tychy!

ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO – GKS TYCHY 59:56 (18:4, 15:17, 17:11, 9:24)
Nysa: Rutkowski 15, Kulon 12, Kasiński 10, Stępień 9, Jodłowski 6, Sanny 4, Wojciechowski 3, Kliniewski 0. GKS: Słupiński 15, Małgorzaciak 12, Jankowski 11, Deja 5, Hałas 4, Kowalewski 3, Kulon 3, Szymczak 3, Fenrych 0, Majka 0.

Miły prezent swoim kibicom sprawili koszykarze Nysy, który w środowy wieczór ograli faworyzowany GKS Tychy. Doralowcy świetnie rozpoczęli zawody, gromiąc w pierwszej kwarcie 18:4.

W drugiej i trzeciej kwarcie udawało się utrzymać przewagę punktową nad gośćmi, która po 30. minutach gry wynosiła 18. oczek. Jednak emocji nie brakowało w ostatnich dziesięciu minutach. Tyszanie rzucili się do odrabiania strat i ostatnią ćwiartkę rozpoczęli, rzucając 14. punktów z rzędu.

W ostatnich pięciu minutach przewaga Nysy stopniała do pięciu punktów, jednak doralowcy utrzymali nerwy na wodzy. GKS mógł doprowadzić do wyrównania, ale rzut za trzy punkty, przy stanie 59:56, okazał się niecelny i podopieczni Marcina Grygowicza mogli cieszyć się z trzeciej wygranej w sezonie.