Nieudana inauguracja koszykarzy

Od derbowej porażki rozpoczęli sezon w II lidze koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko.

Podopieczni Jerzego Chudeusza zmagania w grupie D II ligi, rozpoczęli we Wrocławiu. Tam doralowcy zmierzyli się z drugim zespołem Śląska. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Jankowskiego składa się przede wszystkim z zawodników młodego pokolenia, w tym reprezentantów Polski U-20, zgłoszonych również do rozgrywek I ligi.

Z kolei kłodzczanie w sezonie 2018/2019 będą występować w składzie: Kowalski, Wojciechowski, Weiss, Zubik, Szymański, Bartkowiak, Rogalewski, Krajniewski, Włodarczyk oraz Mishchenko.

Po pierwszych dwóch kwartach kłodzczanie wygrywali różnica sześciu punktów. Na przerwę Nysa zeszła wygrywając 39:33. O losach zadecydowała druga połowa. Wrocławianie zniwelowali straty praktycznie do minimum, bo po trzydziestu minutach gry tracili do MKS oczko (54:55).

W ostatniej odsłonie meczu doralowcom udało się zdobyć tylko dziesięć punktów. Śląsk rzucił 21. punktów i ostatecznie wygrał całe zawody 76:64 (17:18, 17:22, 22:15, 21:10). Najwięcej punktów zdobył dla MKS Bartosz Zubik oraz Wojciechowski – po 14. oczek. Ponadto punktowali: Bartkowiak 13, Krajniewski 11, Mishchenko 6, Kowalski 4 oraz Szymański. W meczu zabrakło Michała Weijssa, który zmaga się z urazem.

W następnej serii gier (07.10.) doralowcy ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem zagrają z Turowem Zgorzelec. W Kłodzku zameldują się w dniu 13 października, kiedy to podejmą Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.