Facebook

Koszykarze rozpoczną grę w październiku?

Włodarze PZKosz ogłosili plan rozgrywek II ligi w sezonie 2013/14. Rozpoczęcie nowego sezonu zaplanowany jest na 5 października, natomiast liga ma się zakończyć nie później niż 10 maja 2014. Jednak nadal nie wiemy czy zespoły zostaną przydzielone do dwóch czy do trzech grup.

Zależy to od liczby drużyn, które przystąpią do rozgrywek. Jeśli liczba drużyn wyniesie 33 i więcej, pozostanie podział na 3 grupy.

Jeśli zaś liczba drużyn wyniesie 32 lub mniej, wtedy liga zostanie podzielona na dwie grupy. W zeszłym sezonie rozgrywki II ligi miały zostać rozegrane pierwotnie w dwóch grupach, ale po protestach drużyn grano w trzech (ze względu na oszczędności finansowe). Rozgrywki w przyszłym sezonie prowadzone będą w dwóch etapach - najpierw sezon zasadniczy (każdy z każdym mecz i rewanż), następnie 8 najlepszych drużyn każdej grupy zagra play-off o awans, a ostatnie 4 drużyny każdej z grupy zagrają play-out o utrzymanie. Do I ligi awansują zwycięzcy każdej grupy, a do III ligi spadną po dwie ostatnie drużyny każdej z grup. Z III ligi awansuje 6 drużyn. Terminarz rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2013/14 poznamy najpóźniej 10 sierpnia.

Nowe zespoły, które wywalczyły prawo gry w II lidze w sezonie 2013/14 to: MKS Kalisz, KS BAT Sierakowice, AZS UMK Toruń, AZS Politechnika Częstochowa, Śląsk II Wrocław oraz  MOSiR Cieszyn, natomiast z zaplecza Tauron Basket Ligi spadli: Astoria Bydgoszcz, SKK Siedlce, oraz UMKS Kielce.