Facebook

Koszykarski puchar "po staremu"

Rozgrywki w ramach Pucharu Polski na szczeblu PZKosz w sezonie 2013/14, w których wystąpią drużyny z I i II ligi, odbędzie się na takich samych zasadach, jak w ubiegłym roku. Do rozgrywek będą mogły wystąpić również zespoły z niższych lig (czas zgłaszania chętnych do 30 września).

Gospodarzami meczów będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych, a w przypadku klubów z tej samej ligi, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania. Cztery najlepsze drużyny Pucharu PZKosz zagrają turniej finałowy w formule Final Four.

Jego organizator zostanie wyłoniony przez Komisję Przyznawania Turniejów Szczebla Centralnego po wyłonieniu czterech uczestników. W przypadku braku chętnych do organizacji turnieju finałowego, Wydział Rozgrywek PZKosz może zrezygnować z jego organizacji i Puchar będzie rozgrywany w formie z rund wcześniejszych, do wyłonienia zwycięzcy.

Trzy najlepsze drużyny Pucharu Polski na szczeblu PZKosz otrzymają prawo gry w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski, organizowanych przez PLK. Terminarz meczów i losowań Pucharu zostanie ogłoszony nie później niż do 31 sierpnia.