Facebook

Zapowiedź: Nysa podejmuje Łużyce

Kończy się maraton czterech meczów z rzędu na własnym boisku dla Nysy Kłodzko. W najbliższą niedzielę (07.10.) rywalem zespołu Pawła Adamczyka będą Łużyce Lubań. Obydwie ekipy w ostatniej kolejce poniosły na własnym stadionie wysokie porażki.

Kłodzczanie na własnym stadionie ulegli 1:6 AKS Strzegom, natomiast Łużyce musiały uznać wyższość Olimpii Kowary, przegrywając 2:5.

 Łużyce dotychczas zgromadziły na swoim koncie osiem punktów, wygrywając dwa mecze, dwa remisując i ponosząc pięć porażek. Przed 10. kolejką rywal Nysy zajmuje 13 miejsce.  Zwycięstwa udało się odnieść w meczach rozgrywanych w Lubaniu, z Piastem Nowa Ruda (3:1) i Miedzią Legnica (2:1). Na wyjeździe punkty Łużyce przywieźli z Bogatyni, gdzie zremisowali 2:2 z tamtejszą Granicą, a kolejno oczko dorzucili po remisie 3:3 z GKS Kobierzyce już na własnym terenie. 

Nysa wciąż pozostaje jedynym zespołem bez wygranej w czwartej lidze. Sytuacja w porównaniu do ostatniego meczu ma się nieco poprawić. Do gry wraca Kamil Kowalski oraz Sylwester Jaskułowski, a w kadrze znajdzie się Kamil Suski i Dawid Ciupider. Obydwaj juniorzy zebrali od szkoleniowca pochlebne recenzje za pojedynek z AKS mimo wysokiej porażki. - Na drobne urazy narzeka Maciej Kaletka oraz Paweł Madej, ale powinni być gotowi do gry w meczu z Łużycami - informuje trener Paweł Adamczyk. 

Spotkanie pomiędzy Nysą, a Łużycami rozegrane zostanie w niedzielę (07.10.) o godz. 13:30. Zawody poprowadzi Arkadiusz Maziarz, a na linii pomagać mu będzie Tomasz Soja i Jakub Orliński. Cała trójka należy do Kolegium Sędziów we Wrocławia.

ZESTAW PAR 10. KOLEJKI IV LIGI DOLNOŚLĄSKIEJ:
AKS Strzegom - Karkonosze Jelenia Góra Nasz typ: 1:1.
Granica Bogatynia - Piast Żmigród Nasz typ: 1:1.
GKS Kobierzyce - Miedź II Legnica Nasz typ: 2:2.
Pogoń Oleśnica - Sokół Wielka Lipa Nasz typ: 2:2.
Piast Nowa Ruda - Nysa Zgorzelec Nasz typ: 1:0.
Orla Wąsosz - Orkan Szczedrzykowice Nasz typ: 2:1.
Olimpia Kowary - Piast Zawidów Nasz typ: 1:1.
Nysa Kłodzko - Łużyce Lubań Nasz typ: 1:1.