Facebook

Sylwetka nowego prezesa

Od początku 2013 roku Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko ma nowego prezesa. Stery, w miejsce Tomasza Perczyńskiego, przejął Marek Szpak (na zdjęciu). Kibicom i zawodnikom przybliżymy postać nowego prezesa klubu.

Ponadto do zarządu wszedł Witold Krzelowski, który został wybrany wiceprezesem. – Proszę się nie spodziewać żadnych rewolucji. Mam pomysły jeśli chodzi o pracę z Nysą, które wspólnie z Witoldem Krzelowskim i zarządem będziemy chcieli realizować, ale na razie muszę przyjrzeć się sytuacji klubu – informuje M. Szpak.

Marek Szpak urodził się w 1958 roku w Wołowie. Obecnie jest szefem Wodociągów Kłodzkich oraz zastępcą dyrektora Muzeum Ziemi Kłodzkiej, a oprócz pracy zawodowej jest prezesem Ludowych Zespołów Sportowych w powiecie kłodzkim. Był burmistrzem Szczytnej, a także radnym tego miasta i Powiatu Kłodzkiego (przez dwie kadencje), a w kolejnej Etatowym Członkiem Zarządu.

W przeszłości dyrektorował ośrodkom sportu w Kudowie Zdroju, Dusznikach Zdroju czy Biura Turystycznego Orlica w Kłodzku. Został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski za wieloletnią współpracę i rozwój sportu na Ziemi Kłodzkiej, przez Roberta Korzeniowskiego i Kapitułę Międzynarodowego Roku Sportu i Wychowania Fizycznego tytułem „MlSTRZ SPORTU - MlSTRZ ŻYCIA". Jest jednym z dwudziestu w Polsce członków Rady Akademii Mistrzów Sportu, przez Burmistrzów: Kudowy Zdroju i Dusznik Zdroju za upowszechnianie i rozwój sportu na terenie Powiatu Kłodzkiego. Był honorowany za wieloletnie współprace przez Główny Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP Krzyżem Kombatanckim czy OSP w Szczytnej.

Z kolei Witold Krzelowski nim trafił do kłodzkiego magistratu, przez 15 lat zarządzał Kłodzką Szkołą Przedsiębiorczości. Obecnie jest zastępcą burmistrza Miasta Kłodzka, Bogusława Szpytmy.

Wszyscy liczą, iż to wieloletnie doświadczenie nowych członków pomoże Nysie pod względem prawnym, organizacyjnym oraz logistycznym. I także w osiągnięciu lepszej kondycji finansowej.