Nysa najlepsza w turnieju oldbojów [foto]

Nysa okazała się najlepsza w turnieju halowym oldbojów. W meczu decydującym o pierwszym miejscu, kłodzczanie przegrywali już 0:2 z Iskrą, ale…

Poniżej relacja i zdjęcia z turnieju.

Kłodzki klub, wspólnie z Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, był organizatorem turnieju halowego piłki nożnej oldbojów. Ty samym MKS zakończył cykl turniejów halowych, w których rywalizowano praktycznie w każdej kategorii wiekowej.

Do zawodów stanęło pięć drużyn. Oprócz, gospodarzy, zagrała Iskra Jaszkowa Dolna, Piast Nowa Ruda, Złota Marka Złoty Stok i Kryształ Stronie Śląskie. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a jedno spotkanie trwało 2x10 minut.

Na rozstrzygnięcia trzeba było czekać do ostatnich spotkań. O pierwsze miejsce walczyły Iskra i Nysa. Los sprawił, że obydwie ekipy zagrały ze sobą w ostatnim meczu. W lepszej sytuacji byli kłodzczanie, którzy po trzech pojedynkach mieli komplet punktów, nie tracąc w nich gola. Również dziewięć oczek zgromadziła drużyna z Jaszkowej Dolnej, ale miała gorszy bilans bramkowy.

W tej sytuacji Nysie wystarczał remis, ale na przerwę to Iskra schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron udało się jej podwyższyć prowadzenie i wydawało się, że złote medale trafią do drużyny z Jaszkowej Dolnej, która na cztery minuty przed końcem pojedynku wygrywała 2:0. Wtedy rzut karny wykorzystał Jarosław Wojda i gospodarze poszli za ciosem. Do wyrównania doprowadził Marcin Rutkowski i mecz zakończył się wynikiem remisowym 2:2, który dawał pierwsze miejsce kłodzkiej drużynie.

Zmagania kończył pojedynek Piasta ze Złotą Marka. Obydwie ekipy walczyły o najniższe miejsce na podium. Łatwiej mieli noworudzianie, którym wystarczał remis. Zawodnicy ze Złotego Stoku nie poddawali się i rozpoczęli od prowadzenia 2:1, później udało im się doprowadzić do wyrównania 3:3, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Piasta (3:5). Piata lokata przypadła strońskiemu Kryształowi.

Nysa zagrała w składzie: Sebastian Rybicki, Robert Piątkiewicz, Bogdan Bachmatiuk, Robert Woźniak, Jarosław Wojda, Marcin Rutkowski, Dariusz Szczepański, Sławomir Ściebura, Witold Mroncz, Zygmunt Gąsiorek, Bartłomiej Kucharski.