Facebook

Nysa stawia na kobiecą piłkę nożną


MKS Nysa Kłodzko w swoich szeregach będzie miał także drużynę żeńską. Klub zaprasza do treningów wszystkie dziewczęta, niezależnie od wieku.

- Piłka nożna kobieca staje się coraz bardziej popularna. Chcemy zagospodarować potencjał, jaki drzemie w kobiecej piłce nożnej, która na całym świecie przeżywa ogromny rozwój - mówi prezes klubu, Bogdan Bachmatiuk.

Docelowo zapraszamy osoby z rocznika 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011. Ambasadorką drużyny została Patrycja Michalczyk. To wychowanka kłodzkiego klubu, która wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Europy do lat 17.

Nysa będzie też współpracować ze sztabem szkoleniowym Kadry Dolnego Śląska. Na zajęcia cyklicznie będą przyjeżdżali trenerzy, wypatrując piłkarki, która mogą zostać drugą Patrycją Michalczyk.  – Stąd też zapraszamy wszystkie dziewczęta, które lubią ruch, współzawodnictwo, dla których piłka nożna może być wielką przygodą i pasją – dodaje sternik Nysy.

Spotkanie organizacyjne w sprawie dziewczęcej drużyny odbędzie się w dniu 07 kwietnia 2017 roku, godz. 18.00 w hali sportowej KCSKiR, ul. Sportowa 1 w Kłodzku.