Facebook

Zapowiedź: derby, derby w Wielką Sobotę


W nadchodzący weekend Nysa rozegra tylko dwa mecze, ale za to jakie. Zarówno seniorów jak i juniorów czekają spotkania derbowe. Ci pierwsi zmierzą się z Iskrą Jaszkowa Dolna, a młodsi za rywala będą mieli Piasta Nowa Ruda.

Wyjazdowe derby
Obydwa spotkania rozegrane zostaną w sobotę (15.04.) na wyjazdach. Jako pierwsi swój mecz rozpoczną juniorzy. Pierwszy gwizdek zabrzmi już o godz. 10.00 na stadionie w Nowej Rudzie. Piast to wicelider rozgrywek, mający na swoim koncie 35. punktów, o dwa oczka mniej niż Orzeł z Lubawki.

Gra w kratkę
Piast to mistrz rundy jesiennej, jednak drugą część rozgrywek już tak dobrze nie rozpoczął. Przegrał dwa mecze, u siebie 0:3 z Karoliną Jaworzyna Śląska oraz w Kamieńcu Ząbkowickim 1:5 z Zamkiem, ponadto pokonał ostatni zespól w tabeli, Włókniarz Głuszyca 9:1, a w ostatniej kolejce zremisował 1:1 w Bystrzycy Górnej. Podobne wyniki wiosną osiągają kłodzczanie, którzy mają w swoim dorobku wygraną, dwa remisy i porażkę.

Główne danie dnia
O godz. 11.00 swoje spotkani rozegrają seniorzy. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany o godz. 16.00, jak pozostałe mecze tej kolejki, ale na prośbę gospodarzy został przesunięty na wcześniejszą godzinę. Obydwie ekipy tej wiosny już raz pauzowały, ponadto Iskra w trzech meczach wywalczyła punkt. W inauguracyjnym meczu zremisowała 2:2 z Victoria Tuszyn, a w pozostałych uległa 1:3 Zamkowi i 0:2 Zdrojowi z Jedliny-Zdroju. Wszystkie te trzy pojedynki odbyły się na boisku w Jaszkowej Dolnej.

Czas na przełamanie
Faworytem jest Nysa, jednak ostatni raz kłodzczanie na boisku Iskry triumfowali w 2011 roku. W poprzednim sezonie Nysa wygrała 2:0 w Kłodzku, a w rewanżu uległa 1:2. W sezonie 2014/2015 MKS także triumfował na własnym stadionie (2:1), a zawody w Jaszkowej Dolnej zakończyły się podziałem punktów (2:2). Rok wcześniej kłodzczanie wygrali 3:0, wykorzystując atut własnego boiska. Z rewanżu nie udało się przywieść ani jednego punktu, ulegając wtedy 2:3. Dopiero w sezonie 2011/2012, jesienią, Nysa ostatni raz wygrała na boisku w Jaszkowej Dolnej. MKS zwyciężył 4:1, a w rewanżu także dopisał trzy punkty, wygrywając skromnie 1:0.

Start o 11.00
Rywale będą chcieli się jednocześnie zrewanżować za wysoką porażkę w Kłodzku, gdy podopieczni Kamila Krzywdy wygrali 6:0. Zawody poprowadzi Przemysław Bartoś. Przypominamy, pierwszy gwizdek w Wielką Sobotę (15.04.) o godz. 11.00 na boisku w Jaszkowej Dolnej.