Facebook

Zapowiedź: Ubogi weekend dla kłodzkich drużyn


Po tygodniowej pauzie do gry wraca pierwszy zespół Nysy. W sumie na boiska wybiegną kłodzcy piłkarze zaledwie trzech drużyn.

Przeciwległe cele
Nysa po tygodniowej pauzie jedzie do Piławy Górnej. Obydwie ekipy maja odrębne cele na ten sezon. Nysa celuje w awans, a Piławianka walczy o utrzymanie ligi okręgowej. Rywale wiosną dotychczas odnieśli jedno zwycięstwo, a w pozostałych meczach musieli uznać wyższość rywali. Wspomniane trzy punkty udało się zgarnąć dość nieoczekiwanie, bo przeciwko Victorii Tuszyn, zwyciężając na własnym boisku 1:0. W miniony weekend przeciwnik MKS także przymusowo pauzował.

Lidera mamy...
Zespół z Pilawy Górnej zgromadził w swoim dorobku 17 punktów, z czego większość (10 oczek) ugrał na wyjazdach. Z kolei Nysa wiosną gra w kratkę, a po remisie w Jaszkowej Dolnej (2:2) straciła pierwsze miejsce. Jednak do najbliższego meczu MKS przystąpi z pozycji lidera, bo w ostatniej serii gier swój mecz przegrał Górnik Boguszów-Gorce. Zawody 22. kolejki pomiędzy Piławianką, a Nysą rozegrane zostaną w sobotę (29.04.) o godz. 16:00 na stadionie w Piławie Górnej. Pojedynek poprowadzi Tomasz Makowski z Kolegium Sędziów w Wałbrzychu.

Piława razy dwa
Również Piławianka będzie rywalem juniorów starszych. Przeciwnik to jedna z najsłabszych ekip w stawce ligi okręgowej. Dotychczas zgromadziła pięć punktów, wygrywając 2:0 z outsiderem ligi, Włókniarzem Głuszyca, a pozostałe dwa oczka zanotowali jesienią (1:1 z Zamkiem i Włókniarzem). To spotkanie także odbędzie się w Piławie Górnej, również w sobotę, a początek zmagań o godz. 11.00.

Grają tylko młodzicy
W rozgrywkach ligi okręgowej trampkarzy i młodzików, obydwie ekipy z Kłodzka w ten weekend odpoczywają. Mecz trampkarzy z Lechią Dzierżoniów odbędzie się 17 maja, a młodzików z AP Świdnica w dniu 10 maja. Do rywalizacji przystąpią młodzicy grający w klasie terenowej. Spotkanie z Tęcza Ścinawka odbędzie się w sobotę na kłodzkim stadionie. Początek o godz. 11:00. Z kolei orlicy swój mecz rozegrali w czwartek (27.04.), pokonując w Krosnowicach 7:0 tamtejsze Orlęta.