Facebook

Dankowski profesjonalnym piłkarzem Ekstraklasy

Wychowanek Nysy Kłodzko, Kamil Dankowski (na zdjęciu) wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski U-17 i podpisał profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław!

Niespełna 17-letni Dankowski w dniach 3-7 lutego wraz z reprezentacją Polski U-17 przebywał na towarzyskim turnieju w La Mandze i właśnie z tego nie mógł wyjechać z pierwszym zespołem Śląska na obóz przygotowawczy na Cypr, na który oczywiście miał spore szanse się udać.

- Niestety na obóz na Cypr nie pojadę, bo dostałem powołanie do kadry U-17 i nic nie da się zrobić. Chciałbym pojechać, ale no trudno - mówił wtedy Dankowski w rozmowie z portalem SlaskNet.com. Zawiedziony był również szkoleniowiec Śląska, Stanislav Levy, który zapowiedział, że po powrocie do Wrocławia włączy utalentowanego zawodnika do pierwszej drużyny. - Szkoda, że nie możemy zabrać na Cypr również Kamila Dankowskiego, ale w tym czasie musi się on stawić na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-17. Po powrocie do Wrocławia zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu - powiedział wówczas czeski trener Śląska.

W turnieju w La Mandze polska reprezentacja, z dorobkiem trzech punktów zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając Danię (1 pkt), którą pokonali 2:1, natomiast ustępując Słowacji (4 pkt), przegrywając 1:2 i Norwegii (9 pkt), ulegając 0:1. Dankowski zagrał z Norwegią, przebywając na boisku przez pierwszą połowę gry i zostając ukaranym żółtą kartką oraz Słowacją, grając przez ostatni kwadrans meczu. 

Hiszpański turniej dobiegł końca, a wychowanek Nysy Kłodzko i były zawodnik FC Academy Wrocław powrócił do Wrocławia, gdzie podpisał swój pierwszy, profesjonalny kontrakt. Dotychczasowa umowa obowiązywała do czerwca 2014 roku, z kolei nową zawarto do grudnia 2017 roku. - Kamil dobrze zaprezentował się w okresie przygotowawczym. Trener Stanislav Levy był zadowolony z jego postawy i zapowiedział włączenie Kamila do szerokiej kadry pierwszej drużyny. Widzimy w tym zawodniku potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć z nim umowę - komentuje Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.