Facebook

Wszystkich Świętych: Pamiętajmy...


Co roku o tej porze wspominamy osoby związane z klubem sportowym Nysy Kłodzko (i nie tylko)

W dniu 05 maja 2013 roku zmarł były prezes kłodzkiego klubu, honorowy członek MKS Nysa Kłodzko, ś.p. Ryszard Kluk (na zdjęciu). To niewątpliwie była ważna postać dla Nysy jak i kłodzkiego sportu. W poprzednich latach pożegnaliśmy także dwóch byłych piłkarzy MKS.

Kazimierz Strycharz, który występował w Nysie Kłodzko wspólnie z Waldemarem Barczewskim czy Jackiem Piwowarem jeszcze za czasów gry w IV lidze, zmarł w wieku 37 lat po ciężkiej chorobie. Odszedł Leszek Kuraś. Był zawodnikiem Nysy w latach 80-tych i 90-tych. W klubie występował także na pozycji bramkarza jego syn, Marcin Kuraś. W 2014 roku odszedł inny gracz Nysy, Mieczysław Pawłowski.

W 2013 roku odeszli również zasłużeni dla sportu w powiecie kłodzkim. Zmarł wieloletni działacz piłkarski Bolesław Laburda, związany z Klubem Sportowym Orlęta Krosnowice, piastując w nim stanowisko prezesa. Współpracował najpierw z klubami powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego jako pełniący funkcję prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku, a następnie jako członek zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Pamiętajmy także o Pawle Frączyku, który był kierownikiem pierwszej drużyny. Nie zapominajmy o Józefie Urbanowiczu, trenerze Nysy Kłodzko w rundzie wiosennej sezonu 2002/2003, gdy kłodzka drużyna występowała w IV lidze. Zapalmy świeczkę za wszystkie osoby, których z nami już nie ma, a w lokalnym środowisku byli znani ze swojej pracy, posługi, twórczości lub działalności społecznej.