Facebook

Dankowski wraca do gry


Wychowanek Nysy Kłodzko, Kamil Dankowski, po półrocznej przerwie rozpocznie przygotowania z ekstraklasowym Śląskiem do ligowej wiosny.

Kłodzczanina na próżno było szukać w składzie wrocławskiego zespołu w meczach ekstraklasy. Kamil Dankowski w ostatnim sparingu Śląska Wrocław przed sezonem zerwał więzadła krzyżowe. – Jestem już w stu procentach zdrowy. Nie mogę się doczekać powrotu na boisko – mówi piłkarz.

Ostatnie pół roku zawodnik spędził na żmudnej rehabilitacji z czego ponad trzy miesiące w klinice w Łodzi. - Trenowałem tam w sumie po pięć godzin dziennie. To było konieczne, by wreszcie dojść do stanu, w którym jestem obecnie. Plan jest taki, by już na pierwszym obozie w Trzebnicy normalnie uczestniczyć w zajęciach z drużyną – dodaje K. Dankowski. Piłkarze Śląska rozpoczną przygotowania 11 stycznia, a 15 stycznia wyjadą na zgrupowanie do Trzebnicy, które potrwa do 20 stycznia.

Powrót Dankowskiego do gry mógłby rozwiązać problem Śląska z obsadą prawej obrony. - W szatni koledzy zwracają uwagę, że te liczne kłopoty Śląska z urazami zaczęły się od mojej kontuzji, więc mam nadzieję, że mój powrót do zdrowia będzie z kolei pozytywnym sygnałem dla całej drużyny - mówi były młodzieżowy reprezentant Polski.

Źródło: Przegląd Sportowy/fot. slaskwroclaw.pl