Facebook

Inauguracyjna wygrana trampkarzy


Od zwycięstwa nad Zjednoczonymi rundę wiosenną rozpoczęli trampkarze Nysy.

Rozgrywki w lidze okręgowej ruszają w ten weekend, ale podopieczni Kamila Matusika inauguracyjny mecz rozegrali w środę. Wtedy zmierzyli się na wjeździe ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia.

- Przed meczem byłem pełen obaw jak zaprezentują się moi zawodnicy, bo był to nasz pierwszy mecz na naturalnym boisku. Początek spotkania w pełni odzwierciedlił moje przewidywania, jednak z minuty na minutę prezentowaliśmy się coraz lepiej – mówił trener Kamil Matusik. Gospodarze dwukrotnie w pierwszej połowie wychodzili na prowadzenie. Na pierwsze trafienie odpowiedział Miłosz Kastelik, a na drugie Kamil Jabłoński.

Kłodzczanie na przerwę zeszli wygrywając 3:2, a trzecie trafienie dla MKS zdobył Mateusz Maruszak. Druga połowa należała do Nysy czego efektem były kolejne dwie bramki. Dublet w meczu zanotował Jabłoński oraz Maruszak.
 
- Bardzo jestem zadowolony nie tylko z samego wyniku, lecz przede wszystkim z gry moich podopiecznych. Fizycznie dużo odstawaliśmy od rywali, ale pod względem piłkarskim i pomysłem na grę, to my i to znacznie przewyższaliśmy rywali – dodał kłodzki szkoleniowiec. Zjednoczonych stać było jedynie na zmniejszenie porażki. Ostatecznie Nysy wygrała 5:3.