Tenisowy turniej z udziałem Nysy [foto]

Do Kłodzka zjechali się tenisiści z najlepszych klubów Dolnego Śląska. Rywalizowano w ramach I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików. W zmaganiach nie zabrakło zawodników Nysy Kłodzko.

- Dzięki takim turniejom chcemy promować tenis stołowy w Kłodzku, zachęcać do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu - mówi Mirosław Błesznowski, trener sekcji tenisa stołowego w Nysie. W kłodzkiej hali do rywalizacji przystąpiło 22 dziewczęta i 29 chłopców, reprezentujących kluby m.im. AZS UE Wrocław, Granit Strzelin, Wolovia Wołów, Odra Głoska, GOKiS Kąty Wrocławskie, Rokita Brzeg Dolny, Górnik Polkowice czy Orlęta Krosnowice oraz gospodarze.

Barwy Nysy reprezentowali: Julia Chmielowiec, Weronika Biernacik, Adam Dusinkiewicz i Alan Radziszewski. Na miejscach 17-20 sklasyfikowana została Biernacik, a Chmielowiec uplasowała się na miejscach 21-22. Jeśli chodzi o poczynania chłopców, to obydwaj zawodnicy Nysy zajęli miejsca 25-29.

W kategorii młodziczek wygrała Anna Ulatowska (Wolavia Wołów), która wyprzedziła Nikolę Skawińską (Wolavia) i Anżelikę Sowa (Rokita Brzeg Dolny). Wśród chłopców triumfował Dawid Malarz (AZS UE Wrocław). który w finale pokonał Krzysztofa Wnęka (Granit Strzelin). Trzecie miejsce zajął Karol Kalisz (Wolavia). Zwycięzcy w kategorii młodziczek i młodzików wywalczyli prawo startu w I GPP Młodzików.

Turniej pocieszenia młodziczek wygrała Zuzanna Borowska (GOKIS), a druga była Alicja Witkowska (Granit), natomiast u kadetów w turnieju pocieszenia najlepszy był Emil Mutalimov (Wratislavia), a drugi był Tomasz Skrzydłowski (Granit).

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili do pomocy w organizacji turnieju. Podziękowania również dla firm Mineral oraz Piekarni Machela – dodał M. Błesznowski.