Facebook

Oldboje bezkonkurencyjni


Po raz kolejny oldboje Nysy najlepsi. Kłodzczanie zmagania ukończyli z kompletem zwycięstwo. Do złotych medali zgarnęli koronę króla strzelców

Tym razem Nysa triumfowała w III Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa Piekarni Marcela w Lądku-Zdroju. W ‘pięciozespołowej stawce piłkarze z Kłodzka okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie mecze i tracąc w nich tylko jednego gola. - Cieszymy się, że mimo tak zaawansowanego wieku potrafmy się spotykać i czerpać radość z grania w piłkę. To coś wspaniałego dla nas wszystkich. Oby zdrowie dopisywało – mówił Sławomir Ściebura.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Stronia Śląskiego, która w bezpośrednim meczu przegrała z Nysą 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył S.Ściebura. Była to jego szósta bramka w zawodach, co dało mu koronę króla strzelców. - Turniej stał, jak na nasz wiek, na wysokim poziomie Uważam, że najlepszym zawodnikiem turnieju był Robert Wożniak. Szkoda, że organizatorzy nie przyznawali takiej nagrody – mówił najskuteczniejszy strzelec całych zmagań.

Nysa zagrała w składzie: Kuraś, Ściebura, Bachmariuk, Wojda, Woźniak, Kordusiak, Rutkowski, Futoma i Pawlik. - Cieszymy się z kolejnego turniejowego zwycięstwa, tym bardziej że rywalizowaliśmy w niepełnym składzie. Zabrakło Roberta Piątkiewicza, Darka Szczepańskiego czy Włodka Hossy – dodał. S. Ściebura.

Wyniki meczów:
Nysa – Złota Marka Złoty Stok 3:1 (Ściebura – dwie i Woźniak)
Oldboje Ścinawka Średnia – Nysa 0:3 (Ściebura – dwie i Woźniak)
Nysa – Orlik Lądek Zdrój 5:0 (Woźniak – dwie, Ściebura, Bachmatiuk i Futoma)
Nysa – Kryształ 1:0 (Ściebura)

 

Klasyfikacja końcowa:
1. Nysa Kłodzko
2. Kryształ Stronie Śl.
3. Orlik Lądek Zdrój
4. Złota Marka Złoty Stok
5. Oldboje Ścinawka Średnia