Facebook

Nysa Cup: skrzaty z brązem [foto]


Nysa Cup 2019/2020 rozpoczęte. Na początek zmagań organizowany przez kłodzki klub zagrały drużyny z rocznika 2012. Drużyny Pawła Wiśniewskiego były gościnne, kończąc zmagania kolejno na trzecim, szóstym i ósmym miejscu. Ponadto MKS zaprosił do rywalizacji Świętego Mikołaja, który wszystkim piłkarzom (i nie tylko) wręczył prezenty. 

Poniżej relacja z turnieju, wyniki oraz galeria zdjęć.

W zmaganiach rywalizowało osiem drużyn. Oprócz ekip MKS zagrały zespoły Zdrój Jedlina-Zdrój, Hejszowina Radków, Hattrick Głuchołazy, Orlik Kłodzko i Trojan Lądek-Zdrój. Tradycyjnie kluby podzielono na dwie grupy i w zależności od lokaty, później na drużyny czekała rywalizacja w fazie pucharowej.

W grupie pierwszej bezkonkurencyjna była drużyna z Głuchołaz, która z kompletem zwycięstw awansowała do finału. Tam czekała ją potyczka z Orlikiem Kłodzko, który również wygrał swoje mecze, kolejno z Nysą II i Nysą III oraz drużyną z Lądka-Zdroju. O brąz zagrała Nysa I oraz wspomniany Trojan, a reszta ekip o pozostałe lokaty w klasyfikacji.

Na najniższym miejscu podium stanęła pierwsza drużyna gospodarzy, która ograła 2:0 Trojan. W regulaminowym czasie gry spotkania finałowego był remis 1:1 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Te lepiej wykonywał Orlik i to on ukończył zmagania na pierwszym miejscu.

Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym golkiperem został Kajetan Salomon z Radkowa. Statuetka najlepszego zawodnika trafiła do Ksawerego Zająca, reprezentującego barwy Hattricka Głuchołazy. Najskuteczniejszym piłkarzem turnieju został Alan Paździorko z Orlika, a za występ wyróżniono również Gabriela Kowela z Nysy I.

To nie był, koniec atrakcji, podczas Nysy Cup. Piłkarzy odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył paczki wszystkim piłkarzom biorącym udział w turnieju, także zawodnikom Akademii Piłkarskiej Nysy Kłodzko i najmłodszym kibicom, którzy dopingowali drużyny,

Faza pucharowa – wyniki:
Mecz o 7. miejsce: MKS Nysa II Kłodzko – Zdrój Jedlin-Zdrój 0:1
Mecz o 5. miejsce: Hejszowina Radków – MKS Nysa III Kłodzko 3:1
Mecz o 3. miejsce: MKS Nysa I Kłodzko – Trojan Lądek-Zdrój 2:0
Mecz o 1. miejsce: Hattrick Głuchołazy – Orlik Kłodzko 1:1 k. 0:1

Klasyfikacja końcowa:
1. Orlik Kłodzko
2. Hattrick Głuchołazy
3. MKS Nysa I Kłodzko
4. Trojan Lądek-Zdrój
5. Hejszowina Radków
6. MKS Nysa III Kłodzko
7. Zdrój Jedlina-Zdrój
8. MKS Nysa II Kłodzko

 Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.