Facebook

Młodzicy na brąz [foto]


W drugim turnieju z cyklu Nysa Cup, do zmagań stanęli, piłkarze z rocznika 2007 i młodsi. Po wyrównanej rywalizacji podopieczni Przemysława Gajka ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Przed ostatnią serię gier trzy zespoły miały szansę na wygranie turnieju. Jako pierwsi swój ostatni mecz w turnieju rozegrał ząbkowicki Orzeł, który pokonał 2:0 KS Zdrój I Jedliną-Zdrój. Wygrana sprawiła, że zespół z Ząbkowic Śląskich w najgorszym wypadku zajmie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Orzeł sięgnąłby po złoto, ale musiał liczyć na potknięcie Kryształu. Strońska drużyna rywalizowała z pierwszym zespołem Nysy. Gospodarze, przy wygranej ząbkowiczan, stracili szansę na triumf w zmaganiach. Przy wygranej, MKS miałby tyle samo punktów co Orzeł, a w bezpośrednim spotkaniu lepsi byli rywale. Pozostała im walka o drugą lokatę. W ostatnim spotkaniu Nysa I uległa 1:2 piłkarzom ze Stronia Śląskiego. Kłodzczanie przegrywali w meczu 0:2. W końcówce udało się strzelić kontaktowego gola, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.

Tym samym to Kryształ został zwycięzcą tego turnieju. Nysa ostatecznie stanęła na najniższym miejscu podium, a srebrne medale wywalczył Orzeł. Oprócz złota Kryształ zgarnął również statuetkę dla najskuteczniejszego zawodnika. Królem strzelców został Antoni Mroczek. Najlepszym bramkarzem wybrano Bartosza Długosza, reprezentującego Orła, a statuetka dla najlepszego piłkarza trafiła do Mateusza Michalaka z kłodzkiej Nysy. 

- To był nasz pierwszy turniej po zakończonym sezonie. Zespoły były na wyrównanym poziomie. Moje drużyny przeplatały dobre mecze słabszymi występami, ale poziomem nie odstawaliśmy od pozostałych ekip. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zając wyższe lokaty – podsumował turniej trener Przemysław Gajek.

WYNIKI SPOTKAŃ:
Nysa I – Zdrój I 3:0
Zdrój II – Kryształ 3:0
Orzeł – Nysa II 2:0
Nysa I – Zdrój II 2:1
Zdrój I – Nysa II 2:0
Kryształ – Orzeł 2:1
Zdrój I – Zdrój II 4:0
Nysa I – Orzeł 0:1
Kryształ – Nysa II 4:0
Zdrój II – Orzeł 1:5
Zdrój I – Kryształ 0:4
Nysa I – Nysa II 5:4
Zdrój I – Orzeł 0:2
Zdrój II – Nysa II 0:2
Nysa I – Kryształ 1:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Kryształ Stronie Śl. 12 pkt.
2. Orzeł Ząbkowice Śl. 12 pkt
3. MKS Nysa I Kłodzko 9 pkt
4. KS Zdrój I Jedlina-Zdrój 6 pkt
5. KS Zdrój II Jedlina-Zdrój 4 pkt
6. MKS Nysa II Kłodzko 1 pkt