Facebook

Młodzicy ze srebrnymi medalami


Piłkarze Nysy zajęli, drugie miejsce w noworudzkim Turnieju Champion Cup 2020, drużyn rocznika 2008 i młodsi. Podopieczni Przemysława Gajka na wyciągnięcie ręki mieli złote medale, a o wszystkim zadecydował ostatni mecz.

Do zmagań przystąpiło łącznie jedenaście drużyn, które podzielono na trzy grupy. Do drugiej części zmagań (grupa złota) awans uzyskiwały po dwie najlepsze drużyny, a pozostałe ekipy rywalizowały w grupie srebrnej.

Kłodzczanom w pierwszej fazie zmagań przyszło rywalizować z AP 13 Świdnica, ATS Wojbórz oraz AP Chmpionship II Nowa Ruda. Nysa z kompletem punktów awansowała do grupy złotej, gdzie sześć ekip rywalizowało o najwyższe lokaty w zawodach.

Tam Nysa rozpoczęła od zwycięstwa 5:2 nad Słowianinem z Woliborza oraz 3:1 nad Polonią-Stalą Świdnica. Później rewanż za porażkę wzięła AP 13 Świdnicy, która awansowała z „kłodzkiej” grupy z drugiego miejsca. Świdniczanie wygrali to spotkanie 2:1.

Mimo przegranej Nysa wciąż miała szansę na wygranie turnieju. Warunkiem było zainkasowanie trzech oczek w starciu z ekipą ze Szczytnej. MKS prowadził 1:0 po bramce Jakuba Ćwiękały. Zawodnik ten w całych zawodach strzelił dla kłodzkiego zespołu dziewięć goli. Wracając do meczu, podopiecznym Przemysław Gajka nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Tym samym drużyna z Kłodzka musiała ustąpić w klasyfikacji świdnickiej Polonii-Stali. Nysa wywalczyła srebrne medale, a na najniższym stopniu podium uplasował się wspomniany Szczytnik. MKS zagrał w składzie: Horka, Ćwiękała, Bunkowski, Szewczak, Bielawski, Dudek, Więcławek i Błoński.

Wyniki spotkań z udziałem Nysy:

> Faza grupowa:
Nysa Kłodzko – AP 13 Świdnica 2:1
AP Championship II Nowa Ruda - Nysa Kłodzko 1:4
Nysa Kłodzko – ATS Wojbórz 3:0
> Grupa złota:
Nysa Kłodzko – Słowianin Wolibórz 5:2
AP 13 Świdnica – Nysa Kłodzko 2:1
Polonia-Stal Świdnica – Nysa Kłodzko 1:3
Nysa Kłodzko – Hutnik Szczytna 1:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. MKS Polonia-Stal Świdnica
2. MKS Nysa Kłodzko
3. UKS Szczytnik Szczytna
4. Słowianin Wolibórz
5. UKS AP Świdnica
6. UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz
7. Orlik Kłodzko
8. AP Champions I Nowa Ruda 
9. AP "Trzynastka" Świdnica
10. UKS Stronie Śląskie
11. AP Champions II Nowa Ruda