Facebook

Trampkarze obłowieni w Nowej Rudzie


Trampkarze Nysy najlepsi w noworudzkim turnieju. Oprócz złota podopieczni Kamila Matusika zgarnęli dwie nagrody indywidualne.

To był udany weekend turniejowy w Nowej Rudzie. W sobotę drugie miejsce zajęli młodzicy, a dzień później bezkonkurencyjni byli trampkarze w zmaganiach organizowanych przez tamtejszy AP Champion. Zespół Kamila Matusika zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

- Każdy sukces cieszy, jednak nie pierwsze miejsca są najważniejsze. Zgłosiliśmy się do turnieju, bo uważam, że zawodnicy w tej kategorii wiekowej powinni dużo grać, aby ciągle się rozwijać – mówi trener Kamil Matusik.

Kłodzczanie w fazie grupowej zainkasowali komplet punktów, strzelając drużynom Zjednoczonych II Żarów, Polonii  Bystrzycy Kłodzkiej i gospodarzom (II zespół) łącznie dziesięć goli.

Pierwsze miejsce dało przepustkę do finału, gdzie czekał pierwszy zespół z Żarowa. MKS wygrał 1:0 ze Zjednoczonymi, a gola na wagę złota strzelił Wiktor Mądry. Oprócz tego do Kłodzka pojechały dwie nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Karola Chodunia, a statuetkę króla strzelców turnieju zgarnął Kacper Gaweł. 

Drużyna zagrała w składzie: Choduń, Dworzański, Gaweł, Hajłasz, Kołoszyc, Jabłoński, Kantor, Piękoś, Ciesielski oraz Mądry. - Brawa dla wszystkich piłkarzy, bo wygrali cały turniej, a do tego nie stracili w żadnym meczu gola – dodał kłodzki szkoleniowiec. Zawody pechowo rozpoczęły się dla Kamila Jabłońskiego, który już w pierwszej akcji turnieju skręcił kolano i musiał udać się do szpitala.

Wyniki kłodzkiego zespołu:
Piast II Nowa Ruda - Nysa Kłodzko 0:3
Nysa Kłodzko - Zjednoczeni II Żarów 3:0
Nysa Kłodzko - Polonia Bystrzyca Kł. 4:0
Zjednoczeni I Żarów - Nysa Kłodzko 0:1 (finał)

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Nysa Kłodzko
2. Zjednoczeni I Żarów
3. Kalenica Jugów
4. Polonia Bystrzyca Kł.
5. Piast I Nowa Ruda
6. Zjednoczeni II Żarów
7. Włókniarz Kudowa-Zdrój
8. Piast II Nowa Ruda