Facebook

Nysa Cup: Srebrni gospodarze [foto]


Tym razem w ramach Nysa Cup, odbyły się, zmagania drużyn z rocznika 2011. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego zajęli drugie miejsce, w finale ustępując rywalom z Nowej Rudy.

Zespoły podzielono na dwie grupy i w zależności od miejsca w tej części turnieju, następnie ekipy czekały spotkania finałowe o końcowe miejsca w klasyfikacji. Gospodarze wystawili dwie drużyny. Nysa II nie miała sobie równych w swojej grupie i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce. Kłodzczanie dopiero w ostatnim meczu stracili pierwsze punkty (1:1 z AP Stronie Śląskie), mając już przed tym spotkanie zapewnioną grę w finale. Druga w grupie A była Lechia I, a trzecia strońska drużyna.

O wiele bardziej zacięta walka miała miejsce w grupie drugiej, gdzie przed ostatnią serią gier szansę gry o złoto miały praktycznie cztery zespoły. Ostatecznie o pierwszym miejscu decydował bilans bramkowy. AP I Nowa Ruda oraz Orzeł Ząbkowice Śląskie zakończyły pierwszą część turnieju z dorobkiem 13. punktów, a w bezpośrednim meczu padł wynik 1:1. W finale znaleźli się noworudzianie, a drużynie Krzysztofa Cupiała pozostała gra o brąz.

Trzy mecze fazy finałowej musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Te decydowały m.in. w meczu o najniższy stopień podium. W meczu Lechii I z Orłem padł wynik 1:1, a rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze z Dzierżoniowa. Z kolei w finale Nysa musiał uznać wyższość AP I Nowa Ruda (0:4). Organizatorzy przyznali cztery nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Olszewskiego z Football Kids Bystrzyca Kłodzka. Królem strzelców został Franciszek Chalcarz (AP I Nowa Ruda), a najlepszym zawodnikiem gracz Nysy, Paweł Chojnacki. Z kolei wyróżnienie przyznano Korneli Madej, reprezentującej barwy drugiego zespołu z Nowej Rudy. 

POJEDYNKI FINAŁOWE:
Mecz o 11. miejsce: Nysa I Kłodzko – Football Kids Bystrzyca Kłodzka 1:1 k. 1:2
Mecz o 9. miejsce: AP II Dzierżoniów – Lechia II Dzierżoniów 0:0 k. 0:2
Mecz o 7. miejsce: FK Ceska Trebova – AP II Nowa Ruda 1:0
Mecz o 5. miejsce: AP Stronie Śląskie – AP I Dzierżoniów 0:2
Mecz o 3. miejsce: Lechia I Dzierżoniów – Orzeł Ząbkowice Śl. 1:1 k. 2:1
Mecz o 1. miejsce: Nysa II Kłodzko – AP I Nowa Ruda 0:4

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. AP I Nowa Ruda
2. Nysa II Kłodzko 
3. Lechia I Dzierżoniów
4. Orzeł Ząbkowice Śl.
5. AP I Dzierżoniów
6. AP Stronie Śl.
7. FK Ceska Trebova
8. AP II Nowa Ruda
9. Lechia II Dzierżoniów
10. AP II Dzierżoniów
11. Football Kids Bystrzyca Kłodzka
12. Nysa I Kłodzko

 Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.