Facebook

Wyjazdowe srebro młodzików


Kolejne medale wywalczyli młodzicy. Tym razem podopieczni Przemysława Gajka, rywalizowali w ząbkowickim turnieju, Orzeł Winter Cup 2020.

Do zmagań przystąpiło siedem ekip, które o pierwsze miejsce rywalizowały systemem każdy z każdym. Kłodzczanie zagrali z dwoma drużynami Orła, Zjednoczonymi Żarów, AP Kryształ Stronie Śląskie, Zamkiem Kamieniec Ząbkowickim oraz Atomem Grądy.

Nysa w sześciu meczach wywalczyła 13. punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery wygrane, jeden remis i porażka. A tej kłodzczanie doznali ze zwycięzcą całych zawodów, Orłem I Ząbkowice Śląskie. W ostatnim spotkaniu MKS zremisował 1:1 z Atomem Grądy, ale miał już zapewnione drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Na najniższym stopniu podium uplasowali się piłkarze z Żarowa.


Oprócz nagród indywidualnych, które trafiły do Orła (najlepszy bramkarz i król strzelców) oraz kluby Atom Grądy (mvp turnieju), organizatorzy wybrali najlepszą siódemkę całych zawodów (na zdjęciu powyżej). Wyróżnienie z kłodzkiego zespołu otrzymał Michał Bielawski.

MKS zagrał w składzie: Ćwiękała, Kryus, Bielawski, Malecki, Gnabasik, Stefaniak, Janiuk i Kubacki.

Wyniki Nysy Kłodzko:
Nysa – Zamek Kamieniec Ząbk. 2:0
Orzeł II – Nysa 0:1
Nysa – Zjednoczeni Żarów 1:0
Orzeł I – Nysa 6:1
AP Kryształ – Nysa 1:3
Nysa – Atom Grądy 1:1

Klasyfikacja końcowa:
1. Orzeł I Ząbkowice Śl. 16 pkt
2. MKS Nysa Kłodzko 13 pkt
3. Zjednoczeni Żarów 11 pkt
4. Atom Grądy 6 pkt
5. Orzeł II Ząbkowice Śl. 5 pkt
6. Zamek Kamieniec Ząbk. 4 pkt
7. AP Kryształ Stronie Śl. 2 pkt