Podium w memoriale R. Druciaka

Z kolejnym łupem medalowym wrócili piłkarze Nysy. Tym razem drużyna Przemysława Gajka stanęła na podium w VII Memoriale Młodzików im. Radosława Druciaka.

Do zmagań przystąpiło dziewięć drużyn, które w pierwszej części turnieju zostały podzielone na trzy grupy. Następnie zwycięzcy grali o medale w „lidze mistrzów”, drużyny z drugich miejsc w „lidze europejskiej”, a pozostałe ekipy w „ekstraklasie”.

Podopieczni Przemysława Gajka w fazie grupowej zgarnęli komplet punktów. Najpierw pokonali 7:1 czeski Slovan Broumov, a później 3:1 zespół z Marcinowic i następnie czekała ich rywalizacja o triumf w turnieju.

W lidze mistrzów przyszło MKS zmierzyć się z gospodarzami zawodów oraz wałbrzyską Victorią. Na początek Nysa uległa 0:3 Victorii, która po wygranej w pierwszym meczu 2:1 z Piastem, zapewniła sobie pierwsze miejsce w zawodach. Nysie pozostała walka o drugą lokatę.

W meczu z Piastem padł bezbramkowy remis i o srebrnych medalach decydował bilans bramkowy. Ten lepsi mieli gospodarze i to oni uplasowali się na drugim miejscu, z kolei MKS stanął na najniższym miejscu podium.

MKS wystąpił w składzie: Biegański, Kołoszyc Ćwiękała, Michalak Stefaniak, Kryus, Dudek, Hładczuk i Gnabasik.