Facebook

Licealna Nysa – co musisz wiedzieć


W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym „MEDICAL” w Kłodzku, z inicjatywy Nysy Kłodzko, powstaje pierwszy w powiecie oddział sportowy o profilu piłka nożna. Zajęcia ruszają już od 1 września 2020 roku. Zapisy już ruszyły. Poniżej szczegółowe informacje.

- Uczniowie oddziału sportowego będą zdobywać wiedzę zgodnie z podstawą programową klasy ogólnej w liceum z rozszerzeniami: język angielski, chemia i biologia i dodatkowo realizować 12 godzin zajęć sportowych – informuje kanclerz szkoły, Magdalena Krawiec. Dodatkowo uczniom dojdą zajęcia dodatkowe, poszerzające wiedzę sportową.

Szkoła zaprasza absolwentów szkół podstawowych dla których piłka nożna jest życiową pasją. - Dzięki temu możliwe będzie zarówno solidne przygotowanie do egzaminu dojrzałości z codziennym treningiem piłkarskim na poziomie zawodniczym. Jeżeli w przyszłości planujecie czynne uprawianie sportu, studiowanie na akademii wychowania fizycznego lub zdobycie pracy wymagającej bardzo dobrej kondycji fizycznej to miejsce jest z pewnością dla Was – dodaje.

Trener i kadra pedagogiczna to ludzie z pasją i ogromnym doświadczeniem pedagogicznym. Do prowadzenia zajęć sportowych skorzystamy z obiektów sportowych zlokalizowanych w obrębie Miasta Kłodzko oraz innych obiektów dzięki współpracy z Akademią Piłkarską MKS Nysa Kłodzka. Zajęcia dydaktyczne będą odbywać się w nowoczesnym budynku przy ul. Warty 21, natomiast treningi piłkarskie realizowane będą przy ul. Kusocińskiego 2 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku.

W ramach klasy sportowej uczniowie/zawodnicy będą realizowali:
> 12 godzin zajęć sportowych tygodniowo:
w tym standardowe, ogólnorozwojowe zajęcia wychowania fizycznego
> 3 godziny lekcyjne i dziewięć godzin specjalistycznych zajęć sportowych: piłka nożna /basen/sauna.

Podczas ferii zimowych i letnich organizowane będą obozy sportowe. Nasi sportowcy będą mieć zapewnioną opiekę fizjoterapeutyczną a treningi i udział w rozgrywkach sportowych zapewnią kluby sportowe.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „MEDICAL” funkcjonuje pod patronatem Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. - Dzięki temu w naszym oddziale sportowym naukę i sport na medal połączymy również z medycyną, a sportowców przygotujemy w ramach dodatkowych zajęć do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej potwierdzonej uzyskaniem certyfikatu ukończenia kursu pierwszej pomocy – informuje kanclerz.

Kandydat do klasy sportowej podlega standardowej rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, ale musi dostarczyć dodatkowe dokumenty o których informujemy na naszej stronie internetowej i zdać test sprawnościowy. 

Do pobrania:

> WNIOSEK
> REGULAMIN REKRUTACJI

Masz pytanie?
Można zadawać za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 74 662 90 58.

Klasa posiada ograniczoną ilość miejsc.