Facebook

Estima Cup: Nysa w złotej grupie [foto]


Pierwszy dzień turnieju Estimy Cup za nami. Kłodzczanie awansowali do grupy złotej, gdzie w niedzielę (21.06.) powalczą o czołowe lokaty.

W zmaganiach uczestniczy drużyna Kamila Matusika, czyli piłkarze z rocznika 2007 i młodsi. Nysa rywalizowała w grupie A, gdzie przyszło im się zmierzyć z Chrobrym Głogów, Arkonią Szczecin, Górnikiem Libiąż oraz Rozwojem Katowice. W druiej znalazły się zespoły Polonii Nysa, Ślaska Wrocław, Odry Opole, Rekordu Bielsko-Biała i Łużyc Lubań.

MKS zmagania rozpoczął od porażki 0:1 z rywalami ze Szczecina. Potem przyszedł bezbramkowy remis z Chrobrym i dwa zwycięstwa, które dały awans do najlepszej szóstki. - Sukcesem dla nas jest awans do grupy złotej, choć z przebiegu gry uważam, że pozostaje niedosyt. Dorobek punktowy mógłby być wyższy, lecz w meczu z Chrobrym zawiodła skuteczność, a o porażce zdecydował jeden stały fragment gry – ocenia szkoleniowiec. 

Kłodzczanie pokonali 3:0 Górnika po dwóch trafieniach Mikołaja Gałusza i jednym Jakuba Ćwiękały, oraz okazali się lepsi od katowiczan. Gole M. Gałusza oraz Bartosza Hładczkuka dały zwycięstwo 2:1 nad Rozwojem. Siedem wywalczonych oczek przełożyło się na trzecie miejsce i awans do grupy złotej. Pierwsze miejsce zajął Chrobry (10 punktów), a drugie Arkonia (9 oczek).

Po trzy najlepsze ekipy z obydwu grup awansowały do grupy złotej i w niedzielę powalczą o miejsca 1-6. - Poziom turnieju jest bardzo wysoki. Mnie osobiście cieszy fakt, że rywalizujemy jak równy z równym z topowymi drużynami z Polski. Mam nadzieję, że jutro też sprawimy niespodziankę – zapowiada K. Matusik. 

W niedzielę MKS czekają trzy mecze. Rywalem będzie Rekord Bielsko-Biela (11:45), Śląsk Wrocław (13:20) i Odra Opole (14:55). 

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.