Facebook

Nysa powalczy o II ligę [foto]


Trampkarze Nysy rozegrali kolejny mecz towarzyski. Po raz kolejny rywalem była dzierżoniowska Lechia. Tym razem w meczu padł dwucyfrowy rezultat. - Będziemy starać się, jeśli tylko związek wyrazi zgodę, przystąpić do rozgrywek drugiej ligi wojewódzkiej trampkarzy – zapowiada trener Kamil Matusik.

Kłodzczanie dwukrotnie mierzyli się z dzierżoniowską drużyną, która na co dzień występuje w pierwszej lidze wojewódzkiej trampkarzy. Z kolei Nysa w rundzie jesiennej rywalizowała na trzecim poziomie tej kategorii. Obydwa sparingi zakończyły się wygraną MKS.

Tym razem rywalem też była drużyna Lechii, z którą kłodzczanie mają rywalizować w trzeciej lidze. Sparing zakończył się wygraną Nysy 13:1. – Rezultat jest najmniejszym wynikiem kary, bo spokojnie mogliśmy zdobyć przynajmniej dwadzieścia bramek, a sytuacji było mnóstwo, lecz raziła nieskuteczność – mówi szkoleniowiec Nysy. Jego zespół zagrał bez pięciu podstawowych graczy, a większość drużyny stanowili gracze z rocznika 2007. Siedem bramek strzeliło dwóch testowanych graczy. Dublet zanotował Piękoś oraz Gałusza, a raz do siatki trafił Kołoszyc i Kryus.

- Dlatego wraz z działaczami będziemy starać się, jeśli tylko związek wyrazi na to zgodę, przystąpić do rozgrywek drugiej ligi wojewódzkiej trampkarzy już tego lata – zapowiada K. Matusik. Założeniem zespołu było powalczyć o awans w rundzie wiosennej, ale pandemia pokrzyżowała plany. - Mam nadzieję, że dostaniemy zielone światło i przez grę w wyższej lidze, z bardziej wymagającymi rywalami, moi zawodnicy będą mogli dalej piłkarsko rozwijać się – dodaje.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.