Facebook

Szkolenie z trenerami Legii [foto]


Na zaproszenie Nysy gościliśmy w Kłodzku szkoleniowców m.in. Legii Warszawa i Tuchovi Tuchów.

Staż trenerski poprowadzili Mateusza Salwa, m.in. twórca projektu Szkoły techniki Legii Warszawa oraz Piotr Salwa, trener Legii Soccer Schools. Bracia Salwa są pomysłodawcami projektu szkoły technik w warszawskim klubie, a starszy z braci Mateusz prowadzi obecnie seniorską drużynę Tuchovi według ułożonego przez siebie systemu szkolenia. - Trenerzy przedstawili, jak pracują, podzielili się wiedzą i poglądami. Udostępnili swoje sesje treningowe, które sam już wprowadzam w swojej drużynie, a przybyli trenerzy zapewne też skorzystają z tego – mówił trener Kamil Matusik, który był pomysłodawcą zorganizowania takiego szkolenia.

Podczas zajęć skupiono się na pracy z młodzieżą. Pokazano, jak w Legii Soccer Schools wyglądają zajęcia oraz została przeprowadzona sesja treningowa. Poruszana była także kwestia pracy z grupami seniorskimi, z którymi, według trenerów, także można zastosować taki trening. - Szkoda tylko, że frekwencja była niska, zdaje sobie sprawę, że to okres wakacyjny, przygotowawczy. Nie zmienia to faktu, że trenerzy w okolicy nie stawiają na swój rozwój, a to przekłada się później na zawodników – dodaje szkoleniowiec MKS.

- Osobiście dziękuję przybyłym trenerom, którzy swoją pracę wykonują z pasją, co dało się zauważyć, a także wykładowcom za przekazaną wiedzę – mówi K. Matusik.

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.