Facebook

Kolejny triumf oldbojów [foto]


Kolejny turniej i kolejne zwycięstwo zanotowali oldboje Nysy. Tym razem kłodzczanie byli gospodarzami zmagań rozgrywanych na boisku orlik w Krosnowicach. Nagroda indywidualna trafiła do Marcina Kurasia.

Poniżej relacja, zdjęcia i wyniki.

Oprócz MKS, do zmagań przystąpiły ekipy Złotej Marki Złoty Stok, Polonia Nysa, Oldboje ze Stronia Śląskiego, Ścinawki Średniej. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym.

Rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się między Nysą, a drużyn ze Ścinawki Średniej. Obydwie ekipy spotkały się ze sobą już w pierwszym meczu. - Mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale w nic nam nie wychodziło. Przy pierwszych trafieniach rywali też nie pomogłem chłopakom. Mimo to udało nam się doprowadzić do remisu i nawet mogliśmy wygrać, ale zabrakło szczęścia – mówił bramkarz Marcin Kuraś. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:3.

W pozostałych spotkaniach obydwie zapisywały na swoim koncie po trzy oczka. - W kolejnych spotkaniach było coraz lepiej, przeważaliśmy, do tego pewnie punktując - relacjonował golkiper MKS. A przy równej ilości punktów i remisowym bezpośrednim starciu, zwycięzcę wyłonił więc bilans bramkowy. Ten lepszy mieli kłodzczanie i to oni cieszyli się ze złotych medali. Do tego statuetka dla najlepszego golkipera powędrowała właśnie do rąk Marcina Kurasia.

Drugie miejsce zajęli wspomniani gracze ze Ścinawki Średniej, a najniższym miejscu podium stanęła strońska ekipa.

WYNIKI SPOTKAŃ:
Złoty Stok – Stronie Śl. 0:4
Kłodzko – Ścinawka Śr. 3:3
Polonia Nysa – Stronie Śl. 3:4
Zloty Stok – Kłodzko 0:2
Polonia Nysa – Ścinawka Śr. 2:5
Stronie Śl. – Kłodzko 0:5
Złoty Stok – Ścinawka Śr. 3:4
Polonia Nysa – Kłodzko 0:8
Ścinawka  Śr. – Stronie Śl. 3:2
Polonia Nysa – Złoty Stok 1:3

 KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Oldboje Nysy Kłodzko – 10 pkt (+15 bramek)
2. Oldboje Ścinawki Średniej 10 pkt (+5)
3. Oldboje Stronie Śląskie 6 pkt
4. Złota Marka Złoty Stok 3 pkt
5. Polonia Nysa 0 pkt

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.