Facebook

Kłodzko z profesjonalną szkołą dla bramkarzy


Wiadomość gruchnęła. Kłodzko będzie szkolić bramkarzy. W naszym mieście powstanie Centrum Szkolenia Bramkarzy. Projekt ten będzie ściśle współpracować z Nysą Kłodzko. – Chcemy zachować ciągłość szkolenia bramkarzom MKS – mówi prezes klubu, Paweł Wiśniewski. 

Co to za projekt, kto za tym stoi i dla kogo przeznaczony - czytaj poniżej. 

Goalkeepers Development taką nazwę nosi ta szkółka, za którą odpowiadać będzie Robert Popławski. Szkoleniowiec ten od dobrych kilku lat współpracuje z kłodzkim klubem, gdzie prowadzi treningi z golkiperami. Teraz projekt ten otwiera się dla wszystkich bramkarzy ze wszystkich klubów w regionie, którzy chcą zainwestować w swój rozwój.

 - Wszyscy, którzy orientują się w temacie piłki młodzieżowej, są trenerami czy rodzicami, mają świadomość, że w trakcie jednostek treningowych trenerzy prowadzący zajęcia z zespołem, pomimo najszczerszych chęci, nie mają ani wystarczającej ilości czasu, możliwości czy w końcu wiedzy, aby pracować indywidualnie nad umiejętnościami bramkarskimi – mówi Robert Popławski, który od ośmiu lat jest trenerem bramkarzy. Wcześniej na tej pozycji występował w barwach Pogoni Duszniki-Zdrój.

To pierwsze tego typu szkółka w naszym powiecie. - Mocno liczę, że pomysł się sprawdzi przede wszystkim dlatego, że w naszym regionie takiego miejsca dla treningu bramkarzy nie ma. Fizycznie nie da się być w każdym klubie regularnie przynajmniej raz w tygodniu. Stąd pomysł, aby w końcu takie szkolenie zorganizować w formie stacjonarnej - wyjaśnia i apeluje do trenerów klubów w powiecie. – Każdy chce mieć świetnego bramkarza, bo wiadomo, jak wiele od niego zależy. Rodziców zachęcam, aby inwestowali w rozwój swoich dzieci, bo klubów często zwyczajnie nie stać, aby finansować w całości takie zajęcia – zapowiada R. Popławski.

Zajęcia mają ruszyć od nowego roku, a szkolenie będzie obejmować bramkarzy we wszystkich kategoriach wiekowych. – Na zajęcia zapraszam już od dziewiątego roku życia. Treningi będą odbywały się w grupach z indywidualnym podejściem do każdego bramkarza – mówi.


Szkółka będzie stacjonować w Kłodzku na obiektach OSiRu, gdzie trenuje Nysa. - Postawiłem na Kłodzko z oczywistych względów. To centrum naszego powiatu, więc każdy ma stosunkowo blisko na treningi, a do tego, jest tutaj dobra baza treningowa. Tym bardziej że mój pomysł pozytywnie został odebrany przez prezes Nysy, Pawła Wiśniewskiego oraz koordynatora obiektu, Bogdana Bachmatiuka, za co bardzo mocno dziękuję – dodaje.

Na zajęcia mogą uczęszczać również bramkarze, którzy aktualnie nie grają w klubach, a chcą doskonalić swoje umiejętności, aby później łatwiej odnaleźć się w warunkach meczowych. - Na chwilę obecną zajęcia odbywają się w formie treningów otwartych dla zainteresowanych bramkarzy. Wszystko po to, aby zorientować się, jakie będzie zainteresowanie. Ale również po to, by sami zainteresowani mogli przekonać się, że warto – zaprasza R. Popławski.

Więcej informacji udziela sam zainteresowany pod numerem telefonu 515235365 - Zachęcam również wszystkie osoby czy firmy, które chciałyby wesprzeć projekt – dodaje.