Facebook

Triumf z trzema nagrodami indywidualnymi


Trzy drużyny zakończyły zawody z taką samą ilość punktów. W ostatnim meczu Nysa musiała wygrać i to odpowiednią ilością bramek. Z kolei jej rywalowi wystarczał punkt. Na koniec kolejnych zmagań oldbojów po raz kolejny z triumfu cieszyli się kłodzczanie.
 

Poniżej relacja, wypowiedzi oraz wyniki turnieju.

Tym razem Nysa rywalizowała w Lądku-Zdroju w ramach turnieju Rema Cup. Do rywalizacji stanęły cztery ekipy. Na boiskach zameldowali się gospodarze, MKS oraz piłkarze ze Ścinawki Średniej i Złotego Stoku. Zabrakło drużyny ze Stronia Śląskiego. 

To był dość wyrównany turniej. Na koniec rywalizacji trzy zespoły miały na swoim koncie po sześć punktów i o miejscu danego zespołu decydował bilans bramkowy. – Przed ostatnim meczem nie dość, że musieliśmy zgarnąć trzy punkty, to jeszcze wygrać różnicą dwóch bramek – mówił Sławomir Ściebura. 

A kłodzczanie turniej rozpoczęli od porażki 1:2 z lądeckim zespołem. Później przyszła wygrana 3:0 z piłkarzami ze Ścinawki Średniej i wspomniany mecz z gospodarzami. Lądeckiej drużynie wystarczał remis, a Nysa musiała wygrać różnicą dwóch bramek. Po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa 4:0 cieszył się MKS.

Tym samym oldboje z Kłodzka triumfowali w kolejnym turnieju. Do tego zgarnęli trzy nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem został Marcin Rutkowski, statuetka króla strzelców trafiła do Sławomira Ściebura, a najstarszym zawodnikiem turnieju był Robert Piątkiewicz. 

- Mamy bardzo fajną drużynę, przyjaciół, pasjonatów, amatorów piłki nożnej. Czerpiemy z gry wielką radość, a to, że wygrywamy, sprawia nam niezłą frajdę. Bawimy się i przy tym wygrywamy. Mam nadzieje, że jeszcze parę następnych lat będziemy w stanie trzymać się tak razem - mówił zadowolony po turnieju S. Ściebura.

Nysa zagrała w składzie: Kuraś – Woźniak, Kierkiewicz, Piątkiewicz, Pawlik, Futoma, Ściebura i Rutkowski.

Klasyfikacja końcowa:

1. Oldboje Nysa Kłodzko
2. Oldboje Lądek-Zdrój
3. Złota Marka Złoty Stok
4. Oldboje Ścinawka Średnia

Wyniki turnieju:

Lądek-Zdrój - Nysa 2:1
Złoty Stok - Ścinawka Śr. 2:1
Ścinawka Średnia - Nysa 0:3
Lądek-Zdrój - Złoty Stok 1:3
Lądek-Zdrój - Ścinawka Śr. 3:0
Nysa - Złoty Stok 4:0