Facebook

Kolejny puchar dla Nysy


Nysa najlepsza w strońskim turnieju. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego triumfowali w zmaganiach drużyn z rocznika 2010 i młodsi, którego organizatorem był UKS Kryształ Stronie Śląskie. 

Do zmagań, które rozegrano systemem każdy z każdym, przystąpiło sześć zespołów. Oprócz gospodarzy i MKS zagrała Polonia Bystrzyca Kłodzka, Orlęta Krosnowice, Trojan Lądek-Zdrój oraz Szczytnik Szczytna. 

Kłodzczanie odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. Nysa musiała uznać wyższość Orląt, które pokonały kłodzki zespół 3:2. Nie przeszkodziło to Nysie uplasować się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów.

Drugie miejsce z 10. oczkami zajęła drużyna z Krosnowic, która oprócz zwycięstwa z Nysą, dorzuciła jeszcze dwie wygrane i remis oraz musiała uznać wyższość Szczytnika. A z brązowymi medalami zmagania zakończyła drużyna ze Szczytnej, tracąc do drugiego miejsca dwa punkty. 

- Emocji i zaciętych meczów nie brakowało. Mimo wpadki w meczu z Orlętami moi piłkarze zasłużenie cieszyli się z pierwszego miejsca w zawodach – ocenił szkoleniowiec Nysy, Paweł Wiśniewski. 

Nysa wystąpiła w składzie: Bartosz Zenner, Maksymilian Cykman, Marcel Gajek, Bartosz Mielcarz, Bartosz Warzecha, Aleksander Matkowski, Piotr Biernacik, Igor Gąsiorowski i Paweł Chojnacki.

Wyniki spotkań Nysy:

Nysa – Kryształ 3:0
Szczytnik – Nysa  0:1
Nysa – Orlęta 2:3
Trojan – Nysa 0:2
Nysa – Polonia 5:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Nysa Kłodzko 12 pkt
2. Orlęta Krosnowice 10 pkt 
3. Szczytnik Szczytna 8 pkt 
4. Trojan Lądek-Zdrój 5 pkt
5. Kryształ Stronie Śląskie 5 pkt 
6. Polonia Bystrzyca Kł. 1 pkt