Facebook

Pożyteczny sparing z dziewczynami


Tydzień temu trampkarze z powodzeniem rywalizowali w noworudzkim turnieju halowym (czwarte miejsce). W ten weekend sprawdzali formę w meczu towarzyskim Rywalem zespołu Kamila Matusika była Kadra Dolnego Śląska U-15 Dziewcząt.

- Systematycznie, bo już od trzech lat, raz w roku rozgrywamy sparing z kadrą dziewcząt. Same spotkania są dla nas bardzo pożyteczne i stoją na wysokim poziomie – mówi szkoleniowiec MKS. Pojedynek, który rozgrywanym był na dzierżoniowskim stadionie, zakończył się zwycięstwem 2:1 na korzyść Nysy. 

- Rywalki są dobrze zorganizowane, grają mądrze, bardzo twardo i wkładają w to dużo serca. To samo tyczy się moich podopiecznych i podsumowując mamy ciekawe spotkanie, które jest ładne dla oka – ocenił K. Matusik. Zespół z Kłodzka zwyciężył po golach Piękosia i Chładczuka, a honorowe trafienie dla Kadry Dolnego Śląska zanotowała Julia Zonenberg.

Szkoleniowiec w meczu tym miał okazję sprawdzić trzech nowych graczy. –To bramkarz oraz dwóch obrońców. Są oni przymierzani do wzmocnienia drużyny. Pokazali się z dobrej strony, a teraz zaczynają z nami treningi, a później wezmą udział w zimowym obozie dochodzeniowym – dodał opiekun kłodzkiego zespołu.