Facebook

Skrzaty na piątkę


W sobotę w Stroniu Śląskim rywalizowali orlicy (2011). Dzień później swój turniej rozegrali skrzaty Nysy.

W zmaganiach drużyn z rocznika 2013 i młodsi stanęło osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. Kłodzczanie rywalizowali w grupie B, gdzie zmierzyli się z UKS Kryształ Stronie Śląskie, AP Champions II Nowa Ruda i AP Goal Kamieniec Ząbkowicki. 

Nysa zgromadziła cztery oczka, pokonując 7:2 gospodarzy, remisując 1:1 oraz przegrywając 1:2 z noworudzką drużyną. Taki bilans dał trzecie miejsce w tabeli fazy grupowej i grę o piąte miejsce z Orlikiem Ząbkowice Śląskie. W meczu padł wynik 2:2 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne W tych lepsi byli kłodzczanie, wygrywając 3:2 i zajmując w klasyfikacji końcowej piąte miejsce. 

- Do pierwszego spotkania podeszliśmy przestraszeni. Ale później, z meczu na meczu, było coraz lepiej. Moi zawodnicy walczyli na całym boisku, ładnie otwierali grę,  budowali akcje i wracali do obrony całym zespołem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z ich postawy – podsumował występ trener Sławomir Wojtowicz. Nysa zagrała w składzie: Oskar Dominikiewicz, Kacper Dominikiewicz, Juliusz Gajek, Laura Kaźmierska, Milena Makowska, Marcel Mokrzycki, Paweł Karpiniec, Paweł Zając i Aleksander Syper. 

Najlepsza w zawodach okazała się drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego (pierwszy zespół), pokonując w finale AP Champions 2:1. Na najniższym miejscu podium stanęła druga drużyna z Nowej Rudy, która w walce o brązowe medale ograła lądeckiego Trojana (2:1).

Mecze finałowe:

Finał: AP Goal I Kamieniec Ząbkowicki – AP Champions Nowa Ruda 2:1
O 3. miejsce:  AP Champions II Nowa Ruda – Trojan Lądek-Zdrój 2:1
O 5. miejsce: Nysa Kłodzko – Orlik Ząbkowice Śl. 2:2 k. 3:2
O 7. miejsce: UKS Kryształ Stronie Śl. – AP Goal II Kamieniec Ząbk. 4:0

Klasyfikacja końcowa:

1. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki 
2. AP Champions INowa Ruda
3. AP Champions II Nowa Ruda
4. Trojan Lądek-Zdrój
5. MKS Nysa Kłodzko
6. Orlik Ząbkowice Śl.
7. UKS Kryształ Stronie Śląskie
8. AP Goal II Kamieniec Ząbkowicki