Facebook

Podium w Stroniu Śląskim


Kolejną rywalizację w Stroniu Śląskim stoczyli piłkarze Nysy. Tym razem do zmagań przystąpili zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego turniej ukończyli z brązowymi medalami oraz nagrodą indywidualną.

Do gry przystąpiło dziewięć drużyn, które najpierw rozegrały zmagania w fazie grupowej. Kłodzczanie trafili do grup B, gdzie zajęli drugie miejsce z dziewięcioma punktami. Bezkonkurencyjny po raz kolejny był zespół AP Champions Nowa Ruda, który wygrał wszystkie mecze i z kompletem punktów awansował do finału. Tam zmierzył się ze zwycięzcą drugiej grupy, którym okazał się Orzeł. Piłkarze z Ząbkowic Śląskich także zanotowali komplet wygranych. Jednak w finale to noworudzianie byli lepsi, którzy wygrali 3:1.

Nysa z AP uległa 0:5, a w kolejnych meczach pokonała kolejno Orła II Ząbkowice Śląskie, Trojana Lądek-Zdrój oraz gospodarzy. Rywalem zespołu Pawła Wiśniewskiego w meczu o trzecie miejsce była bystrzycka Polonia. Ten mecz zakończył się pewną wygraną Nysy, która zwyciężyła 4:0.

- Z postawy moich zawodników jestem zadowolony. Trafiliśmy w grupie na późniejszego zwycięzcę zawodów, AP Champions Nowa Ruda, który był poza zasięgiem moich piłkarzy jak i innych drużyn biorących udział w turnieju - ocenił szkoleniowiec MKS. Do Kłodzka pojechała również nagroda dla najlepszego bramkarza, którą otrzymał Bartosz Warzocha.

Dalsze lokaty przypadły Trojanowi, który w konfrontacji o piąte miejsce, pokonał 3:2 Łomniczankę. Ósma była drużyna Kryształu, która w meczu o siódme miejsce musiała uznać wyższość AP Champions II. MKS zagrał w składzie: Warzocha, Chojnacki, Matkowski, Mielcarz, Gąsiorowski i Biernacik. 

Mecze finałowe:

O 7. miejsce: UKS Champions II Nowa Ruda – UKS Kryształ Stronie Śl. 4:0
O 5 miejsce: Łomniczanka Stara Łomnica – Trojan Lądek-Zdrój 2:3
O 3. miejsce: Nysa Kłodzko – Polonia Bystrzyca Kłodzka 4:0
O 1. miejsce: Orzeł I Ząbkowice Śląskie – AP Champions I Nowa Ruda 1:4

Klasyfikacja końcowa:

1. AP Champions I Nowa Ruda
2. Orzeł I Ząbkowice Śląskie
3. MKS Nysa Kłodzko
4. Polonia Bystrzyca Kłodzka
5. Trojan Lądek-Zdrój
6. Łomniczanka Stara Łomnica
7. AP Champions II Nowa Ruda
8. UKS Kryształ Stronie Śl.
9. AP Orzeł II Ząbkowice Śl.