Facebook

Podsumowanie: obóz młodzików zakończony


W poprzednim tygodniu obóz dochodzeniowy mieli trampkarze. Teraz w ich ślady poszła drużyna młodzików. – Przez siedem dni trenowaliśmy dwa razy dziennie na obiektach OSiRu, do tego doszły gry kontrolne, a indywidualne zajęcia mieli bramkarze – mówi trener Przemysław Gajek. 

Nysa od 11 stycznia brała udział w obozie dochodzeniowym na obiektach kłodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Grupa ponad dwudziestu piłkarzy trenowała dwa razy, na sztucznym boisku oraz w hali. - Główny nacisk kładliśmy na rozwój i poprawę umiejętności technicznych młodych zawodników, a także dobre przygotowanie fizyczne do rundy wiosennej – mówi szkoleniowiec. 

Osobne zajęcia mieli bramkarze, którzy ćwiczyli pod okiem Roberta Popławskiego. – W największym stopniu koncentrowaliśmy na obronach tzw. bliskiego kontaktu. Czyli sytuacje jeden na jednego, kształtowanie poprawnej techniki obrony małym blokiem. Dodatkowo treningi urozmaicaliśmy ćwiczeniami z zakresu koordynacji ruchowej czy zabawami doskonalącymi szybkość reakcji – tłumaczy szkoleniowiec z Centrum Szkolenia Bramkarzy Goalkeepers Development. 


Zespół młodzików w trakcie obozu sprawdził formę w trzech meczach kontrolnych. MKS dwukrotnie zmierzył się z przebywającą na zgrupowaniu w Kłodzku drużyną Fair Play Wrocław. Lepsi w obydwu grach byli kłodzczanie. Nysa najpierw zwyciężyła 4:1 po dwóch golach Dudka oraz jednym Błońskiego i Bielawskiego. W drugiej konfrontacji wygrała 6:2. Tym razem do siatki trafił Perczyński oraz Błoński, którzy zapisali na swoim koncie po dwa gole, a po jednym Szewczak i Zenner  

W trzecim sparingu rywalem był AP Goal Kamieniec Ząbkowickim. To piątkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. W tym sparingu dwa gole zdobył Dudek, a jedną bramkę zapisał na swoim koncie Janiuk. 

- Podziękowania kieruje do Przemka Łabuza, który ufundował piłkarzom podczas obozu słodki poczęstunek - dodaje P. Gajek.