Facebook

Gol od strefy medalowej


W kolejnych zmaganiach uczestniczyła drużyna orlików Nysy Kłodzko. Piłkarze z rocznika 2011 rywalizowali w turnieju organizowanych przez Orlika Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego dość pechowo odpadli z walki o medale.

W turnieju rywalizowało osiem ekip, podzielonych na dwie grupy. Kłodzczanie w pierwszej części zawodów zmierzyli się z Lechią Dzierżoniów, AP Champions Nowa Ruda oraz drugim zespołem gospodarzy. MKS rozpoczął turniej od czterech punktów. Najpierw bezbramkowo zremisował z Lechią, a później pokonał 4:0 Orlika II. Nysa miała szansę na pierwsze miejsce i walkę o zwycięstwo w całym turnieju. W meczu z AP Champions lepsi jednak byli rywale, którzy wygrali 3:0 i z kompletem punktów awansowali do finału. 

Zespół Pawła Wiśniewskiego nie załapał się nawet do gry o brązowe medale. Lechia również po trzech grupowych spotkaniach miała cztery oczka na swoim koncie, ale lepszy bilans bramkowy. Ostatecznie piłkarze z Kłodzka zagrali w meczu o piąte miejsce, gdzie rywalem była Victoria Wałbrzych. Lepsza była Nysa, która wygrała 1:0.

Złoto zgarnęli gospodarze, którzy w finale wygrali 2:1 z noworudzianami. Na najniższym stopniu podium stanęła Lechia, wyprzedzając Kryształ Stronie Śląskie. 

Mecze finałowe:

- 7. miejsce: Orlik II Ząbkowice Śl. - Trzynastka Świdnica 2:0
- 5. miejsce: Nysa Kłodzko - Victoria Wałbrzych 1:0
- 3. miejsce: Lechia Dzierżoniów - UKS Kryształ Stronie Śl. 4:0
- Finał: Orlik I Ząbkowice Śląskie - AP Champions Nowa Ruda 2:1

Klasyfikacja końcowa:

1. Orlik I Ząbkowice Śląskie 
2. AP Champiosn Nowa Ruda
3. Lechia Dzierżoniów
4. AP Kryształ Stronie Śląskie
5. Nysa Kłodzko
6. Victoria Wałbrzych
7. Orlik II Ząbkowice Śląskie 
8. AP "Trzynastka" Świdnica