Facebook

Srebro Nysy w Ząbkowicach Śląskich


Ze srebrnymi medalami ząbkowicki turniej ukończyła drużyna orlików (rocznik 2010 i młodsi) Nysy Kłodzko. 

W zawodach wzięło udział dziewięć ekip. Oprócz dwóch miejscowych zespołów zagrali AP Champions Nowa Ruda (dwie ekipy), UKS Szczytnik Szczytna, Trojan Lądek-Zdrój, Polonia Nysa, Zamek Kamieniec Ząbkowicki i zespół Nysy. 

W pierwszej fazie zawodów kluby podzielono na trzy grupy. Ich zwycięzcy rywalizowali później w lidze mistrzów o miejsca medalowe, ekipy z drugich miejsc trafiali do ligi europejskiej, gdzie czekała walka o lokaty 4-6, a w trzeciej grupie walczono o pozostałe miejsca. 

Kłodzczanie na początek zmierzyli się z Polonią Nysa oraz Orlikiem II Ząbkowice Śląskie. W obydwu meczach lepsza była drużyna Przemysława Gajka. MKS pokonał 4:1 Polonię Nysę, oraz 2:1 drugi zespół gospodarzy i awansował do grupy medalowej. Tam Nysa najpierw uległa 1:2 Orlikowi I. – Przegraliśmy dość pechowo, tracąc bramkę w ostatnich sekundach po niespodziewanym uderzeniu blisko z połowy boiska – relacjonował szkoleniowiec MKS. W drugim meczu, spotkanie z AP Champions Nowa Ruda, zakończyło się bezbramkowym remisem. 

Tym samym mecz gospodarzy z noworudzką drużyną decydował o pierwszym miejscu w zawodach. Lepsi w tej konfrontacji byli piłkarze z Ząbkowic Śląskich, którzy zwyciężyli 3:1 i to oni zgarnęli złote medale. Porażka AP Champions sprawiło, iż drugie miejsce przypadło Nysie Kłodzko.

Turniej dla nas jak najbardziej udany. W naszym zespole wystąpiło trzech zawodników z rocznika 2011, którzy wraz ze starszymi o rok kolegami, przy odrobinie szczęścia, mogli pokusić się o wygraną w całym turnieju - podsumował występ P. Gajek.

MKS wystąpił w składzie: Paweł Chojnacki, Igor Gąsiorowski, Bartosz Warzocha, Maksymilian Cykman, Bartosz Zenner, Franciszek Kutrzuba, Marcel Gajek oraz Miłosz Siekaniec.