Facebook

Kolejny medalowy turniej [foto]


Kolejny medal z Ząbkowic Śląskich przewieźli piłkarze Nysy. Tym razem zespół Przemysława Gajka zajął trzecie miejsce w kategorii młodzików, czyli piłkarzy z rocznika 2008 i młodsi. 

Do rywalizacji organizowanej przez szkółkę Orlika Ząbkowice Śląskie stanęło osiem ekip. Tradycyjnie zespoły podzielono na dwie grupy, a później w zależności od lokaty, rywalizowały one o końcowe miejsce w turnieju. 

Zespół z Kłodzka trafił do grupy B z Orlikiem Łagiewniki, Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych oraz drugim zespołem gospodarzy. MKS na początek uległ 0:3 wałbrzyszanom, potem bezbramkowo zremisował z Orlikiem z Ząbkowic Śląskich, a na koniec zainkasował trzy oczka w konfrontacji z drużyną z Łagiewnik. Ten mecz zakończył się wygraną Nysy 3:1. Taki bilans dał drugie miejsce w fazie grupowej i możliwości gry w małym finale.

Rywalem w meczu o trzecie miejsce był inny zespół z Wałbrzycha. Emocji z Victorią nie brakowało. Rozpoczęło się Nysy, która objęła prowadzenie za sprawą Dudka. Jednak później do głosu doszli rywale, którzy nie tylko wyrównali stan meczu, ale i wyszli na prowadzenie. Bohaterem meczu był Jakub Ćwiękała. Jego dwa gole dały wygraną 3:2 i brązowe medale w zawodach. 

- Turniej na dobrym, wyrównanym poziomie. Trzecie miejsce i gra zespołu przyzwoite, chociaż uważam, że moich zawodników z rocznika 2008 stać na lepszą grę – podsumował turniej trener Przemysław Gajek. Najlepsi w stawce okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0 z Górnikiem Nowe Miasto.

MECZE FINAŁOWE:
O 7. miejsce: Orlik II Ząbkowice Śląskie – Zamek Kamieniec Ząbk. 1:0
O 5. miejsce: Orlik Łagiewniki - Dzieci Śląska 3:1
O 3. miejsce: Nysa Kłodzko – Victoria Wałbrzych 3:2
Finał: Orlik I Ząbkowice Śląskie – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 1:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Orlik I Ząbkowice Śląskie
2. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
3. MKS Nysa Kłodzko
4. Victoria Wałbrzych
5. Orlik Łagiewniki
6. Dzieci Śląska
7. Orlik II Ząbkowice Śl.
8. Zamek Kamieniec Ząbk.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.