Facebook

Zaproszenie na testy


Na testy do czołowego klubu Dolnego Śląska wyjechał golkiper kłodzkiego klubu.

Jakub Poznański został zaproszony na testy do Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. - Dzięki swojej wytrwałości, zaangażowaniu i ciężkiej pracy na treningach drużynowych, a także dodatkowych treningach bramkarskich pod okiem trenera Roberta Popławskiego, dostał szansę sprawdzenia się w jednej z najlepszych akademii piłkarskich na Dolnym Śląsku – mówi trener Przemysław Gajek. 

Czternastolatek (rocznik 2007) od kilku sezonów trenuje w kłodzkim klubie, obecnie w zespole trampkarzy pod okiem Kamila Matusika. - Naturalnie, że taki wyjazd do dużej Akademii, to spore wyróżnienie zarówno dla Kuby jak i dla mnie jako trenera. Również klub powinien być dumny, że ma zdolnych zawodników, tym bardziej że jako jeden z nielicznych w okolicy inwestuje w szkolenie bramkarzy – mówi Robert Popławski. Szkoleniowiec bramkarzy od pięciu lat jest tego częścią w Nysie. – I za to jestem wdzięczny – dodaje.A to już kolejny zawodnik z Nysy, który w ostatnim czasie został zaproszony na testy. Wcześniej szanse dostali Kacper Hajłasz, Kacper Gaweł i Michał Dworzański.Cała trójka w tym sezonie została wypożyczona do Chrobrego Głogów.  

W poniedziałek Jakub Poznański udał się do Legnicy, gdzie będzie przebywał do końca tygodnia. - Taki wyjazd, to świetny prezent za ciężką pracę i zaangażowanie na treningach. To też sygnał dla wszystkich pozostałych bramkarzy, aby nie odpuszczali i z pełnym pasji sercem robili to, co kochają najbardziej – zapowiada R. Popławski.