Facebook

Nysa Cup: braterski pojedynek [foto]


Nysa był gościnna w Turnieju Halowym Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka, Michała Piszki. Do rywalizacji w roczniku 2008 i młodsi stanęło osiem ekip.

Zespoły najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a później w zależności do miejsca, czekała ich walka o miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów. W grupie pierwszej bezkonkurencyjna była drużyna ze Starego Waliszowa, która wygrała wszystkie mecze. O drugim miejscu zdecydował bilans bramkowy, albowiem Nysa jak i Kryształ miały na swoim koncie po cztery oczka. Lepszy miała drużyna ze Stronia Śląskiego i to ona zagrała w małym finale.

Drugim finalistom została drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego (7 punktów), która wyprzedziła UKS AP Dzieci Śląska (5 pkt). Cztery oczka wywalczyła druga drużyny gospodarzy, a ostatnie Trojan Lądek-Zdrój.

W meczu o siódme miejsce Trojan pokonał 4:0 bystrzycką Polonię. W meczu o piątą lokatę doszło do braterskiego pojedynku Nysy.  Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, bowiem w regulaminowym czasie gry był wynik 0:0. W tym elemencie lepsza była pierwsza drużyna, która wygrała 2:0.

Podobny przebieg miał mecz finałowy. W starciu KS Stary Wielisław oraz Zamka także nie było bramek, a w rzutach karnych (2:0) lepsi byli piłkarze ze Starego Wieslisławia i to oni wygrali całego zawody. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Wojborza, która ograła 4:1 Kryształ Stronie Śląskie. 

- W  turniej  wystąpiły dwie drużyny składające się z zawodników z roczników 2008,2009 oraz 2010. Dużo dobrej zabawy fajna atmosfera. Szkoda tylko, że brakowało nam skuteczności w sytuacjach podbramkowych, a końcowe lokaty byłyby wyższe – podsumował zawody trener Nysy, Przemysław Gajek. 

Spotkania finałowe:
Mecz o 7. miejsce: Polonia Bystrzyca Kłodzka - Trojan Lądek-Zdrój 0:4
Mecz o 5. miejsce: Nysa I Kłodzko - Nysa II Kłodzko 0:0 k. 2:0
Mecz o 3. miejsce: Kryształ Stronie Śl. - UKA AP Dzieci Śląska 1:4
Mecz o 1. miejsce: Zamek Kamieniec Ząbk. - KS Stary Wielisław 0:0 k. 0:2

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Stary Wielisław 
2. Zamek Kamieniec Ząbkowicki
3. UKS AP Dzieci Śląska
4. Klub Sportowy Kryształ Stronie Śląskie
5. MKS Nysa I Kłodzko 
6. MKS Nysa II Kłodzko 
7. Trojan Lądek-Zdrój
8. KS Polonia Bystrzyca Kłodzka

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.