Facebook

Kłodzko trzecią siłą w tenisie [foto]

Oprócz sekcji piłkarskiej i koszykarskiej w MKS Nysa Kłodzko prężnie działa i rozwija się sekcja tenisa stołowego. Nysa to obecnie trzeci zespół w województwie. Obecnie szkolenie prowadzone jest tylko w grupach młodzieżowych.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

W ostatnim czasie 12 tenisistów brało udział w trzech różnych kategoriach (żak, młodzik, kadet i juniorka) w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych. – Obecnie plasujemy się na trzecim miejscu w kategorii młodzików rankingu klubowego województwa dolnośląskiego – informuje instruktor Mirosław Błesznowski.

W ostatnim czasie zespół zajął piąte miejsce w drużynowych Mistrzostwach dolnego Śląska Młodzików, a dwóch zawodników i jedna zawodniczka brało udział w wojewódzkich eliminacjach Mini Olimpic Games. Młodzi sportowcy w obecnym roku rozegrali pięć meczów w celach szkoleniowych w piątej lidze tenisa stołowego.

Zajęcia tenisa stołowego w kłodzkim klubie odbywają się cztery razy w tygodniu od godz. 16:00 do 18:00 w sali treningowej KCKSiR. Klub zaprasza wszystkie chętne osoby do uprawianie tenisa stołowego. Więcej informacji można uzyskać u szkoleniowca pod numerem telefonu 664 973 986.