Facebook

Podsumowanie 8. kolejki IV ligi dolnośląskiej

Kolejna seria spotkań IV ligi dolnośląskiej za nami. Tym razem zespoły rozegrały 8. kolejkę, w której nie zabrakło emocji i wrażeń, a także planowych i niespodziewanych zwycięstw.

W ósmej kolejce pięć zwycięstw zaliczyli gospodarze, zanotowano jeden remis i jedną wygraną gości. Padło 30 bramek, w tym 17 zdobyły zespoły występujące na własnym boisku, natomiast 13 padło łupem drużyn przyjezdnych.

AKS Strzegom - Piast Żmigród 1:0 (1:0)
Mateusz Werner

Spora niespodzianka tej serii spotkań, bo grający do tej pory w kratkę, AKS Strzegom ograł na własnym boisku, głównego faworyta rozgrywek, Piasta Żmigród, a bohaterem został Mateusz Werner, strzelec zwycięskiej bramki.

Nysa Kłodzko - Olimpia Kowary 0:4 (0:1)
Marcin Zagrodnik, Kamil Niedźwiedź, Maciej Udod, Jakub Szaraniec

Blamaż Nysy, która okazała się wyraźnie słabsza od Olimpii Kowary i jej sytuacja w tabeli, z kolejki na kolejkę robi się co raz bardziej dramatyczna. Z kolei Olimpia odniosła bardzo, ale to bardzo cenne zwycięstwo, dzięki któremu, choć na chwilę opuściła strefę spadkową.

Karkonosze Jelenia Góra - Miedź II Legnica 4:3 (2:0)
Łukasz Kowalski (dwie), Tomasz Krakówka, Krystian Majer - Bartłomiej Kuśnierz, Krystian Jajko, Ireneusz Chrzanowski

Festiwal strzelecki w Jeleniej Górze, a Karkonosze po kapitalny meczu pokonały rezerwy Miedzi Legnica. Gospodarze, w pewnym momencie prowadzili już różnicą czterech bramek, ale ambitnie grający goście walczyli do końca i zdobyli trzy bramek, jednak nie potrafili już doprowadzić do wyrównania.

GKS Kobierzyce - Nysa Zgorzelec 3:1 (3:1)
Adrian Leśniarek (dwie), Piotr Ficoń - Adam Łuszczyk (rzut karny)

Pewne zwycięstwo GKS-u Kobierzyce, który różnicą trzech bramek prowadził już po 30. minutach gry, a wynik został ustalony już do przerwy, bo Nysa potrafiła jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. - Najważniejsze, że po dobrej grze wygraliśmy na swoim obiekcie - powiedział dla Słowa Sportowego członek zarządu GKS-u Kobierzyce, Łukasz Zygadło.

Pogoń Oleśnica - Orkan Szczedrzykowice 3:1 (2:1)
Wojciech Strójwąs, Maciej Sepetowski, Grzegorz Szczypkowski (rzut karny) - Marcin Kaczmarek

Zasłużone zwycięstwo Pogoni Oleśnica, która okazał się lepsza od Orkana Szczedrzykowice, a rozmiary wygranej mogły być bardziej okazałe, lecz bramkarz gości, Grzegorz Sinanis obronił rzut karny. Orkan kończył mecz w dziewiątkę, po dwóch, słusznych czerwonych kartkach.

Piast Nowa Ruda - Piast Zawidów 2:2 (1:0)
Ernest Polak, Adrian Kublik - Tomasz Grabowski, Paweł Woźny

Piast był bardzo bliski zdobycia trzech punktów, bo aż do 65. minuty prowadził dwoma bramkami, jednak później przyjezdni doprowadzili do remisu, a w końcówce oba zespoły miały znakomite sytuacje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz nie potrafiły ich wykorzystać.

Granica Bogatynia - Sokół Wielka Lipa 2:1 (2:1)
Marcin Pruchnicki (bramka samobójcza), Radosław Pietkiewicz - Grzegorz Tworek

Granica po wyrównanym meczu, pokonała Sokoła, który to wyszedł na prowadzenie, lecz nie potrafił utrzymać korzystnego rezultatu. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie gry zdobyli dwie bramki, aby później spokojnie kontrolować przebieg meczu.

Orla Wąsosz - Łużyce Lubań 2:1 (1:0)
Tomasz Dąbrowski, Łukasz Stuczyk - Marek Majka

Rewelacyjnie spisujący się na początku sezonu beniaminek z Wąsosza odniósł kolejne, bo już czwarte zwycięstwo i znajduje się na trzeciej pozycji w tabeli. Teraz Orla ograła Łużyce , zdobywając zwycięską bramkę w ostatnim kwadransie meczu.

Plus 8. kolejki - AKS Strzegom. AKS, po bardzo dobrym meczu pokonał głównego kandydata do awansu i faworyta mecz, Piasta Żmigród, sprawiając miłą niespodziankę swoim kibicom. - Zrealizowaliśmy w stu procentach założenia taktyczne, które nakreśliliśmy sobie przed meczem - mówił po meczu dla Słowa Sportowego grający trener strzegomian, Jarosłąw Krzyżanowski.

Minus 8. kolejki - Nysa Kłodzko. Nysa, w spotkaniu z Olimpią Kowary zaprezentowała się tragicznie i w pełni zasłużenie otrzymała srogie lanie. Kłodzczanie, jeżeli diametralnie nie zmienią swojej grą, a co za tym idzie wyników to czeka ich rychły spadek do "Okręgówki".

Foto: JG24.pl