Facebook

Nysa zwycięża w turnieju orlików [foto, wideo]

Drugi zespół Nysy Kłodzko okazał się najlepszy w turnieju Piłki Nożnej Orlików o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka. Drugie miejsce przypadło Unii, a trzecie Orłowi. Z kolei Nysa I uplasowała się tuż za podium.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Dziewięć zespołów stanęło do rywalizacji w drugiej edycji turnieju orlików (rocznik 2003 i młodsi) zorganizowanym przez Bogdana Bachmatiuka i Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko we współpracy z Urzędem Miasta Kłodzka oraz Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Podczas otwarcia zawodów podziękowano również Piotrowi Cichemu, właścicielowi firmy „Master-Bud”, jednemu ze sponsorów tego turnieju. Na zawody nie dojechała Pogoń Pieszyce. Ekipy trafiły do dwóch grup. W pierwszej z nich zagrał Orlik I Kłodzko, Orzeł Ząbkowice Śląskie i Nysa II Kłodzko. Z kolei w grupie B rywalizowała Nysa I Kłodzko, Unia Złoty Stok, Orlik II Kłodzko i Iskra Jaszkowa Dolna.

Miejsce zajęte w fazie grupowej decydowały o późniejszych rozstawieniach w fazie finałowej. Siódma lokata przypadła Iskrze Jaszkowa. Z kolei w meczu o piąte miejsce zagrały ze sobą dwa zespoły Orlików. Lepszy w tym starciu był pierwszy zespół, wygrywając 2:1. Zwycięzcę meczu o trzecie miejsce pomiędzy Nysą I, a Orłem musiały wyłonić rzutu karnego, bo po końcowym gwizdku był bezbramkowy. W jedenastkach lepsi okazali się zawodnicy z Ząbkowic Śląskich, wygrywając dopiero w szóstej serii gier. W meczu finałowym drugi zespół Nysy wygrał 1:0 z Unią Złoty Stok, a gola na wagę pierwszego miejsca zdobył Łukasz Łabanc. – Mam przyjemność prowadzić ten zespół od dwóch miesięcy i w tym turnieju już widać pierwsze efekty naszej pracy. Chciałbym wyróżnić cały zespół. Każdy piłkarz w zespole ma przypisaną swoja pozycję na boisku i ważne jest, aby Ci młodzi gracze wywiązywali się ze swoich zadań, wiedzieli co maja robić względem siebie czy względem innych. Cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody, z każdego gracza jestem bardzo zadowolony – mówił trener zwycięskiej drużyny Andrzej Marks.

Nim odbyła się ceremonia wręczenia nagród, to każdy z trener swojego zespołu wytypował po jednym graczu do Drużyny Marzeń. Zespół ten złożony z graczy: Miłosz Kastelik (Iskra), Wiktor Chmielewski (Orlik I), Jonatan Jantarski (Orlik I), Stanisław Kozioł (Orlik II), Kacper Werpulewski (Orzeł), Brajan Mirga (Nysa I) i Kamil Jelonkowski (Nysa II) rozegrał spotkanie z czwartoligową Nysą Kłodzko. Później rozegrano jeszcze konkurs rzutów karnych, a młodzi zawodnicy jedenastki strzelali Janowi Borkowskiemu.

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne, to najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Jelonkowskiego z Nysy Kłodzko, najlepsza zawodniczką została Ada Ciućmak z Unii Złoty Stok, a najmłodszych graczem turnieju był Wojciech Wcisło z Iskry Jaszkowa Dolna, urodzony w 2007 roku. Nie udało się wyłonić samodzielnego lidera strzelców, bo dwóch graczy zakończyło zmagania z taka sama ilością goli na swoim koncie. Statuetki dla najlepszych strzelców otrzymali: Jakub Bachmatiuk (Nysa) oraz Igor Drozda (Unia). Z kolei nagroda fair-play trafiła w ręce piłkarza Nysy II Kłodzko, Dawida KKupisia.

Wyniki – grupa A

Pogoń – Nysa 0:3 v.o.
Orlik I – Orzeł 0:0
Pogoń – Orlik I 0:3 v.o.
Orzeł – Nysa II 0:0
Orlik I – Nysa II 0:1
Orzeł – Pogoń 3:0 v.o.

Wyniki – grupa B
Nysa I – Iskra 3:0
Orlik II – Unia 0:3
Unia – Nysa I 0:0
Iskra – Orlik II 1:5
Orlik II – Nysa I 0:4
Unia – Iskra 9:0

Mecze o miejsce 7-8: Iskra – Pogoń 3:0 v.o.
Mecz o miejsce 5-6: Orlik I – Orlik II 2:1
Mecz o miejsca 3-4: Nysa I – Orzeł 0:0 karne
Mecz o miejsca 1-2: Nysa II – Unia 1:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:
1.    Nysa II Kłodzko
2.    Unia Złoty Stok
3.    Orzeł Ząbkowice Śląskie
4.    Nysa I Kłodzko
5.    Orlik I Kłodzko
6.    Orlik II Kłodzko
7.    Iskra Jaszkowa Dolna