Facebook

Nysa z awansem do wyższej ligi


Jesienią drużyna młodzików okazała się najlepsza w rozgrywkach IV ligi okręgowej. W drugiej części sezonu podopieczni Przemysława Gajka mają rywalizować w wyższej klasie rozgrywkowej.

Wesołych Świąt


Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości życzy MKS Nysa Kłodzko.

WYWIAD: "Oferta z włoskiego klubu"


Jest mistrzynią Europy oraz mistrzynią Polski. Pierwsze kroki w piłce nożnej stawiała w Nysie Kłodzko, grając z chłopakami. O bogatej karierze klubowej i reprezentacyjnej, o ofercie z klubu zagranicznego oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Patrycją Michalczyk (na zdjęciu).

Młodzież i dzieci zamknięta w domu


Kolejne obostrzenia sprawiły, iż do seniorskiej piłki nożnej dołączyły dzieci i młodzież. Przez moment była szansa, że Nysa jak i inne czwartoligowego kluby będą mogły kontynuować rozgrywki.

Trampkarze gotowi na ligę


Zawieszenie rozgrywek piłkarskich nie obowiązuje dzieci i drużyny młodzieżowe. Zmagania w lidze okręgowej rozpoczyna zespół trampkarzy Nysy. Z jakimi celami przystępuje do ligi zespół z Kłodzka?

Nysa bezkonkurencyjna [foto]


Nysa nie miała sobie równych podczas turnieju rocznika 2012. Kłodzczanie wygrali wszystkie mecze, nie tracąc w nich gola. Dodatkowo do gospodarzy trafiła statuetka dla najskuteczniejszego piłkarza zmagań. Niewiele brakowało, a w finale zagrałyby dwie drużyny MKS.

Nysa Cup: braterski pojedynek [foto]


Nysa był gościnna w Turnieju Halowym Młodzików o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka, Michała Piszki. Do rywalizacji w roczniku 2008 i młodsi stanęło osiem ekip.

Kolejny awans z Nysy


Kolejny zawodnik Akademii Piłkarskiej Nysy Kłodzko został dostrzeżony przez skautów czołowego klubu młodzieżowego w Polsce.

Szczelna defensywa


W trzecim meczu kontrolnym Nysa zachowała czyste konto. Do tego dołożyła trzecie zwycięstwo, które zapewnił Łukasz Tracz. Tym razem rywalem był opolski czwartoligowiec.

Sparowali ze Śląskiem


Drugi mecz kontrolny rozegrali juniorzy starsi. Tym razem podopieczni Artura Oczkosia mierzyli się z drużyną młodzieżową Śląska Wrocław. 

Oliwka trenuje z Reprezentacją


Była piłkarka Nysy, a obecnie zawodniczka wrocławskiego Śląska, po raz kolejny została powołania do Reprezentacji Polski.

Zaproszenie na testy


Na testy do czołowego klubu Dolnego Śląska wyjechał golkiper kłodzkiego klubu.

Kolejny medalowy turniej [foto]


Kolejny medal z Ząbkowic Śląskich przewieźli piłkarze Nysy. Tym razem zespół Przemysława Gajka zajął trzecie miejsce w kategorii młodzików, czyli piłkarzy z rocznika 2008 i młodsi. 

Srebro Nysy w Ząbkowicach Śląskich


Ze srebrnymi medalami ząbkowicki turniej ukończyła drużyna orlików (rocznik 2010 i młodsi) Nysy Kłodzko. 

Wartościowa gra trampkarzy


Formę sprawdzają także trampkarze Nysy Kłodzko. W ramach przygotowań do rundy wiosennej zespół Kamila Matusika rozegrał sparing z Piastem Nowa Ruda. - Bardzo pożyteczny i wartościowy sparing – mówi szkoleniowiec MKS.

Gol od strefy medalowej


W kolejnych zmaganiach uczestniczyła drużyna orlików Nysy Kłodzko. Piłkarze z rocznika 2011 rywalizowali w turnieju organizowanych przez Orlika Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego dość pechowo odpadli z walki o medale.

Podsumowanie: obóz młodzików zakończony


W poprzednim tygodniu obóz dochodzeniowy mieli trampkarze. Teraz w ich ślady poszła drużyna młodzików. – Przez siedem dni trenowaliśmy dwa razy dziennie na obiektach OSiRu, do tego doszły gry kontrolne, a indywidualne zajęcia mieli bramkarze – mówi trener Przemysław Gajek. 

Dwa piątkowe sparingi [foto]


Kolejne spotkania towarzyskie rozegrały zespoły młodzieżowe. W meczu zaprezentowali się młodzicy oraz żacy.

Sparing żaków z wrocławskim klubem [foto]


Mecz towarzyski rozegrała także drużyna żaków Nysy. Ich rywalem także był, przebywający w naszym mieście na zgrupowaniu, klub z Wrocławia.

Podsumowanie: ciężki tydzień trampkarzy


Siedem dni ciężkich treningów. Trampkarze Nysy przez miniony tydzień trenowali w ramach obozu dochodzeniowego. -
Słowa uznania dla moich piłkarzy, którzy przepracowali obóz bardzo solidnie. Było ciężko, ale nie narzekali, tylko zaciskali zęby i ciężko trenowali – mówi trener Kamil Matusik. Nysa rozegrała także dwa mecze kontrolne.