Świetna akcja Kowalskiego [wideo]

Były już zawodnik Nysy, Kamil Kowalski (na zdjęciu), który odszedł do Ślęzy Wrocław bardzo dobrze radzi sobie we wrocławskim klubie. Tym razem niespełna 21-letni zawodnik popisał się kapitalną akcją i zaliczył bardzo ładną asystę.

Kowalski rozegrał całą drugą połowę gry w meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław, który Ślęza, w dość kontrowersyjnych okolicznościach przegrała 1:2. Śląsk objął prowadzenie w 66. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym piłką został trafiony Gikiewicz. Jednak w 82. minucie Ślęza wyrównała, a kapitalną akcją popisał się Kowalski (na filmie od 4:23). Były gracz Nysy najpierw odebrał futbolówkę Sobocie, następnie minął Kowalczyka i zagrał wzdłuż linii bramkowej, gdzie formalności dopełnił Rajter. W 86. minucie mistrz Polski zdołał zdobyć decydującą bramkę, po bardzo dyskusyjnym rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem był Cetnarski.