Facebook

Pierwsza sparingowa wygrana juniorow [fot]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko w meczu sparingowym wygrali 4:2 (1:1) z Iskrą Jaszkowa Dolna. Zespół Jacka Piwowara wygrał, chociaż gospodarze dwukrotnie obejmowali w meczu prowadzenie. To pierwsza wygrana kłodzczan w trzecim meczu kontrolnym.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

MECZ TOWARZYSKI: ISKRA JASZKOWA DOLNA - MKS NYSA KŁODZKO 2:4 (1:1)
Bramki: 1:0 Adrian Świtalski, 1:1 Daniel Gołda, 2:1 Adrian Świtalski, 2:2 Tomasz Wcisło, 2:3 Amadeusz Gębski, 2:4 Amadeusz Gębski. Iskra: Dawiec - Kruszewski, Mrugacz, Fuss, Kuczaj, Kierkiewicz, Szwiec, Kozakowski, Lichtarski, Świtalski. Nysa: Lichwa - Górski, Gębski, Ziental, Sasinowski, Ianowicz, Fedorec, Bońkowski, Krawczak, Suski, Gołda. Na zmiany wchodzili: Sikora, Woźniak, Uljasz, Bortnik, Pawłowski, Wcisło, Paczka.

Towarzyskie spotkanie derbowe zmobilizowało kłodzkich zawodników, bowiem trener Jacek Piwowar miał do dyspozycji 18. piłkarzy na to spotkanie. Piłkarsko lepiej prezentowała się Nysa, ale to gospodarze jako pierwsi otworzyli wynik meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony celną główką popisał się Adrian Świtalski. W odpowiedzi do wyrównania doprowadził Daniel Gołda, który dobił strzał do pustej bramki.

Po zmianie stron padły cztery gole, z czego trzy dla kłodzkiej drużyny. Jednak jako pierwsi do siatki w tej części gry trafili zawodnicy z Jaszkowej Dolnej. Ponownie uczynił to Świtalski, który tym razem wyszedł sam na sam z własnej połowy, minął Lichwę i po tej akcji ponownie jego zespół znalazł się na prowadzeniu. Później na boisku dominowali już tylko zawodnicy Jacka Piwowara. Drugi remis w meczu, po indywidualnej akcji, dał Tomasz Wcisło, a kolejne gole były autorstwa Amadeusza Gębskiego. Zawodnik Nysy najpierw strzałem z dystansu pokonał Dawca, a następnie wykorzystał dogranie Wcisłego, ustalając wynik meczu na 4:2.