Juniorskie derby dla Nysy [foto]

Juniorzy starsi Nysy Kłodzko wygrali 2:0 (1:0) z Piastem Nowa Ruda. Bramki dla zespołu Jacka Piwowara zdobyli: Kamil Suski oraz Łukasz Tracz. - Cieszą ciężko wywalczone trzy punkty - powiedział po meczu strzelec drugiego gola.

KLASA "O" JUNIORÓW STARSZYCH: NYSA KŁODZKO - PIAST NOWA RUDA 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Suski (43), 2:0 Łukasz Tracz (60). Nysa: Lichwa - Arcinkowski, Fedorec, Gębski, Iwanowicz, Ziental, Bońkowski, Kaczmarek, Tracz, Gołda, Suski. Piast: Magnes, Blacha, Kamiński, Świstowski, Fagasiński, Sarkowicz, Osiecki, Jóźwiak, Buryn, Łazarewicz, Pitala.

Spotkanie było wyrównane, ale to kłodzczanie stwarzali więcej zagrożenia pod bramką Piasta. W 43. minucie Nysa objęła prowadzenie po indywidualnej akcji Tracza, który uderzył na bramkę, a jego strzał dobił Kamil Suski. Napastnik Nysy mógł ustrzelić hat-tricka w meczu, bo w pierwszej części gry zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje.  Na listę strzelców mógł się również wpisać Fedorec, ale gości, po jego uderzeniu głową, uratował słupek.

Wynik na 2:0 w 60. minucie gry uderzeniem z woleja ustalił Łukasz Tracz. - Wszyscy zagrali dobry mecz, walczyliśmy, graliśmy ambitnie, chociaż rywal był wymagający. Groźnie atakowaliśmy i potrafiliśmy to wykorzystać. Cieszą ciężko wywalczone trzy punkty - powiedział po meczu strzelec drugiego gola.