Juniorzy pogonili Orła [foto]

Juniorzy starsi wykorzystali atut własnego boiska i w 2. kolejce zainkasowali trzy punkty w starciu z Orłem Mąkolno. Zespól Jacka Piwowara zwyciężył 3:1, ale wygrana nie przyszła łatwo. Pojedynek kłodzczanie kończyli w osłabieniu.

KLASA "O" JUNIORÓW STARSZYCH: NYSA KŁODZKO - ORZEŁ MĄKOLNO 3:1 (1:1)
Bramki dla Nysy: Maksymilian Fryczkowski, Przemysław Sasinowski, Grzegorz Kaczmarek. Sędziował: Sylwester Mendel (PPN Kłodzko). Czerwona kartka: Przemysław Sasinowski (90' za dwie żółte). Skład Nysy: Niewęgłowski - Turek - Ziental, Iwanowicz- Fedorec - Gębski - Kaczmarek- Szewczyk- Bońkowski - Sasinowski - Fryczkowski. Na zmiany wchodzili: Sikora i Bortnik.

- Nie był to jakiś wybitny mecz w naszym wykonaniu, ale na szczęście przeciwników także, chociaż stwarzali groźne sytuacje to na nasze szczęście wpadła tylko jedna bramka – podsumował zawody Adam Bońkowski. Spotkanie było zacięte, nikt z zawodników nie odstawiał nogi, nie brakowało sytuacji bramkowych. Rozpoczęło się po myśli Nysy. Do siatki, po dość kuriozalnym golu trafił Maksymilian Fryczkowski, który zablokował obrońcę chcącego wybić piłkę.

Kłodzczanie zbyt długo nie cieszyli się prowadzenia, bo jeden z napastników Orła po długim podaniu wykorzystał okazję i doprowadził do remisu. - Przebudziliśmy się w drugiej połowie i nasza gra wyglądała dużo lepiej. Z każdymi minutami na boisku rozumiemy się coraz lepiej – dodał kapitan Nysy. Prowadzenie odzyskał Przemysław Sasinowski (na zdjęciu z lewej), gdy po rzucie rożnym, wykonywanym przez Kaczmarka, wpakował futbolówkę do siatki. Piłkarz ten już w pierwszej mógł wpisać się na listę strzelców, a zamiast okazalszego dorobku bramkowego to dopisał do na swoje konto czerwoną kartkę (otrzymaną po dwóch żółtych) w 90. minucie spotkania.

Wynik na 3:1 pod koniec spotkania ustalił Grzegorz Kaczmarek, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. - Wynik cieszy, jednak z przebiegu spotkania nie możemy być zadowoleni. Gra nie toczyła się po naszej myśli, nie realizowaliśmy założeń trenera ustalonych przed meczem. Do tego podobnie jak w meczu z Bielawianką zawodziła skuteczność w akcjach podbramkowych. Wygrana jest dla nas bardzo ważna, gdyż doda nam pewności siebie, bo w tym składzie gramy dopiero drugi mecz  – mówił Maksymilian Fryczkowski.

W niedzielę, w ramach trzeciej kolejki wałbrzyskiej klasy okręgowej, zespół Jacka Piwowara zagra na wyjeździe z Karoliną Jaworzyna Ślaska. - Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed weekendowym spotkaniem i zapewniam, że damy z siebie wszystko – zapowiada M. Fryczkowski.