Nie otworzyli Zamka

Juniorzy starsi Nysy nie znaleźli klucza do otworzenia Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Po pierwszej, wyrównanej połowie był remis. W drugiej jednak dominowali już miejscowi i kłodzczanie przegrali 3:6. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Daniel Gołda i Adam Bońkowski.

5. KOLEJKA KOS: ZAMEK KAMIENIEC ZĄBKOWICKI - MKS NYSA KŁODZKO 6:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Daniel Gołda (7), 1:1 Łukasz Ścigaj (19), 2:1 Grzegorz Makuch (27), 2:2 Daniel Gołda (44), 3:2 Łukasz Ścigaj (52), 4:2 Mateusz Sopuch (54), 5:2 Dariusz Mieszkalski, 6:2 Łukasz Ścigaj (66), 6:3 Adam Bońkowski (90). Sędziował: Sylwester Kornatowski (PPN Kłodzko). Zamek: Szymocha - Wacha, Bazan, Graj, Makuch, Rząsa , Nowak, Mieszkalski, Sopuch, Chamerski , Ścigaj. Na zmiany wchodzili: Marchewka, Bakalarz, Ruszczyński. Nysa: Dżendżera - Turek, Sasinowski , (50 Oleksiak), Ziental, Iwanowicz, Sikora, Fedorec, Gębski, Bońkowski, Gołda, Bortnik.

- To do tej pory najlepszy rywal z jakim przyszło nam grać - stwierdził szkoleniowiec Orła Igor Pierzga po czwartkowym remisie 1:1 z Nysą. W pojedynku z Zamkiem kłodzczanie już tego nie potwierdzili. Mimo całkiem dobrej, pierwszej połowie, po której utrzymywał się remis 2:2, w drugiej gospodarze nie dali juniorom starszym Nysy żadnych szans. - Zagraliśmy słabo. Przede wszystkim zabrakło walki, która była widoczna z Orłem - powiedział Kacper Fedorec.

Miejscowi zawdzięczają zwycięstwo głównie Łukaszowi Ścigajowi, który popisał się hat-trickiem. - Fatalnie wyglądało to w defensywie. Byliśmy rozrzuceni i źle ustawieni. Boli także nieskuteczność, bo nie wykorzystaliśmy przynajmniej pięciu klarownych sytuacji - wyliczał Fedorec. Teraz przed podopiecznymi Jacka Piwowara derby z Iskrą. - Zmażemy plamę – zapowiada Fedorec.

Iskra Jaszkowa Dolna - Victoria Świebodzice 3:7
MKS Szczawno Zdrój - LKS Bystrzyca Górna 2:2
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Polonia-Stal II Świdnica 9:1
Bielawianka Bielawa - Odrodzenie Szalejów Dolny 7:2
Orzeł Mąkolno - Zjednoczeni Żarów 2:3
Piławianka Piława Górna - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:7
Karolina Jaworzyna Śląska - Piast Nowa Ruda 2:2