Facebook

Wicelider im nie straszny


Juniorzy starsi Nysy wywieźli trzy punkty z gorącego terenu. Podopieczni Jacka Piwowara pokonali 3:2 Victorię Świebodzice. - Pokazaliśmy charakter - powiedział kapitan Adam Bońkowski, który zdobył jedną z bramek.

7. KOLEJKA KOJ: MKS VICTORIA ŚWIEBODZICE - MKS NYSA KŁODZKO 2:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Norbert Bortnik, 1:1 Michał Juszczyk, 2:1 Michał Juszczyk, 2:2 Daniel Gołda, 2:3 Adam Bońkowski. Sędziowali: Sebastian Szukalski jako główny oraz Mańczak i Legan jako asystenci (PPN Świdnica). Skład: Dżendżera - Turek, Ziental , Sasinowski, Gębski, Iwanowicz , Bortnik (73 Oleksiak), Sikora (46 Świderski), Kaczmarek, Bońkowski, Gołda.

- Wreszcie zagraliśmy na miarę oczekiwań. Stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, z czego trzy zamieniliśmy na bramki. Ponadto pokazaliśmy charakter, kiedy przegrywaliśmy. Ostatecznie zdobyliśmy trzy punkty na trudnym terenie i pniemy się coraz wyżej w tabeli - powiedział Adam Bońkowski, którego bramka dała Nysie zwycięstwo. Kapitan Nysy popisał się kapitalnym lobem. Wcześniej wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Kłodzczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Bortnika, który pokonał bramkarza Victorii w sytuacji sam na sam. Później dwa gole strzelili miejscowi, a jednego z nich sprezentował Sikora, który tak niefortunnie podał, że piłka trafiła do napastnika gospodarzy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Przed przerwą wyrównał Gołda. Przyjął on na pierś i z około dwudziestu metrów uderzył nie do obrony. Ostatnie słowo należało jednak do Nysy, przed którą teraz wyjazd do Bystrzycy Górnej.

Piławianka Piława Górna - LKS Bystrzyca Górna 0:2
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Zjednoczeni Żarów 5:2
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Piast Nowa Ruda 3:3
Bielawianka Bielawa - MKS Szczawno Zdrój 6:1
Orzeł Mąkolno - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych przełożony
Iskra Jaszkowa Dolna - Polonia-Stal II Świdnica 3:3
Karolina Jaworzyna Śląska - Odrodzenie Szalejów Dolny 4:3